SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

5 BİN KİŞİYE İFTAR

Bu haber 17 Mayıs 2018 - 8:13 'de eklendi ve 142 views kez görüntülendi.

5000 kişiye iftar

Sivas Belediyesi iftar çadırında ilk gün 5 bin  kişi iftarını açtı

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının ilk gününde gelenek yine bozulmadı.

Sivas Belediyesi tarafından  kurulan  ve  İl protokolü nünde katıldığı  iftar çadırında ilk gün 5 bin kişi iftarını açtı. Kurulun iftar çadırında  ramazan’ın ilk orucunu açmak için akın eden vatandaşlar, iki bin 500 kişilik çadıra sığmadı. Dışarıya kurulan masa ve sandalyelerle birlikte yaklaşık 5 bin Sivaslı ilk orucunu Kent Meydanı’nda açtı.

 

İlk iftara; Vali Davut Gül, eşi Gülden Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi Yurdagül Aydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Yeliz Yıldızhan, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Belediye Başkan Yardımcıları, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından yapılan duanın ardından söz alan Sivas Belediye Başkanı  Sami Aydın, “Rabbimize şükürler olsun bizleri bir Ramazan’a daha kavuşturdu. Şükrediyoruz ülkemiz huzur içerisinde, ancak Filistin’de, Kudüs’te Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı zulümleri görüyoruz. Dualarımız her zaman onlarla. Rabbim bizlerin birlik ve dirliğini muhafaza etsin, ülkemizi ve İslam Âlemi’ni güçlü kılsın.” dedi.

Sivas Valisi i Davut Gül,ise  “Bugün ilk orucumuzu sizlerle birlikte iftar çadırında açtık. Allah kabul etsin. Rabbim bizleri bayrama da kavuştursun. Başta Sivas’ımız ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam Âlemi’ne huzurlar getirsin.” dedi