SON DAKİKA
resmin alt tagı

LİDERLERİ SİVAS’A BEKLİYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Desenler sergilendi.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN, “ESNAF VE SANATKARA ÖZEL CANSUYU KREDİSİ ŞART”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

“Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın Lokomotifidir”   

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

BİR ORUÇLUYU DA SİZ İFTAR ETTİRİN…

Bu haber 30 Mayıs 2018 - 6:54 'de eklendi ve 154 views kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile Buruciye Medresesi yanında kurulan İftar Çadırında her gün binlerce kişi orucunu açıyor. İhtiyaç sahipleri, öğrenciler, evine yetişemeyenler ve isteyen herkes, hayır sahiplerinin bağışları ile Ramazan süresince iftar edebilecek.

İftar Çadırındaki yemeklerin hazırlanmasına herkesin bütçesine göre katkı sağlaması amacıyla her yıl olduğu gibi yine bu yıl da şehrin muhtelif yerlerine “Hayat Ağacı Derneği Bağış Kabul Merkezleri” kuruldu.

Kent Meydanı, Kongre Müzesi karşısı, PTT karşısı ve Taşhan yanında bulunan bağış kabul merkezleri, makbuz karşılığında İftar Çadırı ve Gıda Bankası için hayır sahiplerinden bağış topluyor.

Hayır sahiplerinden isteyenler, 10 TL bağışlayıp bir oruçluya iftar yemeği ikram edebiliyor. Ayrıca burada zekât ve sadaka gibi bağışlar da kabul ediliyor. Hayır sahiplerinin bağışları ile İftar Çadırında her gün, ihtiyaç sahibinden öğrencisine, yolda kalmıştan hasta yakınına, İftar Çadırının konuğu oluyor.

Hayat Ağacı Derneği’ne katkı sağlayan hayır sahipleri, şehir merkezinde bulunan Bağış Kabul Merkezleri aracılığı ile İftar Çadırında bir yardımlaşma, dayanışma ve bereket ortamı oluştuğunu belirterek, sosyal yardım faaliyetlerinde emeği olan herkese teşekkür ettiler.