SON DAKİKA
resmin alt tagı

LİDERLERİ SİVAS’A BEKLİYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Desenler sergilendi.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN, “ESNAF VE SANATKARA ÖZEL CANSUYU KREDİSİ ŞART”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

“Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın Lokomotifidir”   

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

GAZİKÖY’E İNCELEME

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 11:58 'de eklendi ve 136 views kez görüntülendi.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas Merkeze bağlı Gaziköy’ü ziyaret ederek bir takım gezi ve incelemelerde bulundu.

Gaziköy ziyaretinde Genel Sekreter Kaya’ya, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ, Tarımsal Hizmetler Müdürü Fahri Keskin, İşletme ve İştirakler Müdürü Sami Tokmak ve ilgili teknik personeller eşlik etti.

Genel Sekreter ve beraberindekiler, köy girişinde köy muhtarı, Gaziköy ilk ve ortaokul müdürü ile köyde yaşayan vatandaşlar tarafından karşılandı. Köy meydanında ve köy sokaklarında bir süre gezi yapan heyet, İdaremiz tarafından Gaziköy’e köy içi düzenleme çalışmaları kapsamında yapılan kilitli parke taşlarını yerinde inceledi. Onarımı devam eden köy konağını da ziyaret edilirken, Gaziköy’e adını veren Gazibaba Türbesinde de dua edildi.

Daha sonra, geçtiğimiz yıl ilimiz genelinde hayata geçirilen halı sahalardan birisine sahip olan Gaziköy’deki sahayı inceleyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, İdare tarafından köyde sürdürülen çalışmalar hakkında birim müdürlerimizden bilgi aldı.

Son olarak Gaziköy ilk ve ortaokulu ziyaret eden Genel SekreterKaya, okul müdüründen okulda yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alarak, 1. sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Okuma Bayramı’ etkinliğine katıldı.

‘Okuma Bayramı’ etkinliğinde konuşan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Gaziköy ziyaretleri sırasında okuma bayramı etkinliğine de katılmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bir anne-baba ve öğretmen için çocuğunun okuma yazmayı öğrenmesinden daha büyük bir mutluluk olamaz. Bu vesileyle okuma yazmayı öğrenen tüm çocuklarımızı canı gönülden kutluyorum. Onların en iyi eğitimi alması için gayret sarf eden öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Etkinlik öncesinde okulu gezme fırsatı bulduğunu ve okulda fiziki anlamda hiçbir eksiğin bulunmadığını söyleyen Genel Sekreter Kaya, “Devletimiz, gurur duyacağımız çok büyük imkânları Gaziköy’de sizlere sunuyor. Çocuklarımız kendilerini en iyi şekilde yetiştirerek bu nimetlerin karşılığını ortaya koymalıdır. Hem anne babalarına hayırlı bir evlat olmak için hem de vatanı milleti için üreten bir birey olmak için bol bol okumaları şarttır. Bu doğrultuda velilerimizden çocuklarımızı okumaya teşvik etmelerini istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Artık Sivas Gaziköy’de olmakla, Ankara’nın bir ilçesinde olmanın hiçbir farkı olmadığını sözlerine ekleyen Genel Sekreter Kaya, “Hiçbir öğrencimizin bahanesi kalmadı. Ülke genelinde tüm şartlar aynı. O yüzden çocuklarımız başarabileceklerini kafalarına yazacaklar ve gayret gösterecekler. Bugünün çocukları gelecekte bu köydeki öğretmen ihtiyacını karşılayacak, köye su getirecek, yol yapacak. Yeri gelecek ebe olacak, yeri gelecek mühendis olacak hatta yeri gelecek başbakan olacak.  Bu vesileyle okulumuzda ve köyde yürütülen hizmetlerden dolayı başta Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, Valimiz Davut Gül’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Sedat Özata’ya ve il genel meclisi üyelerine, İdaremizin müdürlerine ve emek gösteren tüm çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.