SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Karamollaoğlu, “Hızlı tren hizmet değil, göçü hızlandırır” 

Bu haber 13 Mayıs 2018 - 14:07 'de eklendi ve 114 views kez görüntülendi.

Karamollaoğlu, “Hızlı tren hizmet değil, göçü hızlandırır”

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu ilk seçim startını Sivas’tan verdi.

Sivas Tarihi Kent Meydanında seçmenlere hitap eden Karamollaoğlu, seçim çalışmalarına memleketi Sivas’tan başlamanın kendi üzerine düşen bir vecibe olduğunu belirterek sözlerine BBP’nin merhum genel bakanı Muhsin Yazıcıoğlu ve merhum Sivas Belediye Bakanı Osman Seçilmiş’i rahmetle anarak başladı.

1970’li yıllarda TBMM’de 450 milletvekili bulunduğu dönemde Sivas’ın 9 milletvekili olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, bugün 600 milletvekili olmasına rağmen Sivas’ın 5 milletvekili bulunmasına dikkat çekip, hükümetin uyguladığı yanlış ekonomik politikaların Sivas’ı en mağdur illerden birisi haleni getirdiğini söyledi.

Hızlı tren hizmet değil”

Karamollaoğlu, Sivas’ta yapımı devam eden hızlı trenin hizmet olmadığını, göçü hızlandıracağını söyleyerek sözlerinin yanlış yorumlanabileceğini ifade edip sözlerini su şekilde düzeltti.

“Biz Sivas’a o kadar sahip çıktık ki şimdi hızlı treni getiriyoruz diyorlar. Ya mübarek hızlı trenin Sivas’a getireceği bir fayda demeyelim de kolaylık diyelim. Nedir o ? Göçü hızlandıracak. Adam otobüsle gidip sıkıntı çekeceğine trene binip İstanbul’a biraz daha hızlı gidecek. Bu hizmet değil. Biz hızlı tren yapılsın demiyoruz. Ben bunu dedim ya yarın bazı malum televizyon kanalları ‘şuna bak hızlı treni bile Sivas’a çok gördü derler. Rabbim size akıl fikir versin.

 

“Anadolu’yu yeniden ayağa kaldıracağız”

Saadet Partisi Genel Başkanı  Temel  Karamollaoğlu, Samsun’un doğusunda kalan illerin hızla göç verdiğini söyleyerek,”Samsun’dan Akdeniz’e bir hat çekin. Doğusunda kalan tüm iller göç veriyor. En çok göç veren illerden maalesef, beklide başta geleni Sivas. Biz bunu mutlaka tersine çevireceğiz. Bu görev benim omuzlarıma yüklenirse sadece Sivas değil. Tüm Anadolu’yu yeniden ayağa kaldırmaya kararlıyız. Top yekun bir seferberlik ilan edeceğiz. Üretime dönük yatırım seferberliği. Yeniden ilk atacağımız temel 4’üncü demir çelik fabrikasının temeli olacak.” dedi.

 

“Kuvvetler ayrılığına önem veriyoruz”

Saadet Partisi   Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, kendini kanunların üzerinde gören anlayışa karşı olduklarını bu nedenle kuvveler ayrılığına önem verdiklerini ifade ederek,”Biz adaletin kesinlikle yönetimin emrine verilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü adalet aynı zamanda hükümetleri de denetlemekle yükümlüdür. Bunun için kuvvetler ayrımına önem veriyoruz. Biz, Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı değildik. Ancak kontrol edilmeyen, kendisini kanunların üzerinde gören bir anlayışa karşıyız. Biz buna hiçbir zaman rıza göstermedik. Bazen şunu söylüyorlar, açıkça söylemek lazım. Açık ve kapalı kapılar ardında söylüyorlar. ‘Osmanlı nasıldı, sultan emrediyor herkeste uyuyor’ Yok arkadaş önce tarihini doğru öğren sen. İster Osmanlı ister Selçuklu sultanın yanında mutlaka istişare mekanizmasını oluşturan bir heyet vardı.” şeklinde konuştu.