SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

OLUKMANLILAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ.

Bu haber 17 Mayıs 2018 - 9:27 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

 

Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Çalışma ve İş KurumuMüdürlüğü işbirliğiyle Olukman Köyü’ndeYıl Sonu Sergisinin gerçekleştirildi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Yakupoğlan, Olukman ve Ovacık köylerinde açılan Halı-Kilim-Tülüce dokuma atölyelerinde kursiyerler tarafından üretilen ürünlerOlukman köyünde sergilendi.

Köydeki okul bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışı öncesinde Halk Eğitim Merkezinin Halk Oyunları ekibinin gösterisi, köylerden gönüllü kız öğrencilerin saç defilesi, Olukman Köyü’ndeki ana sınıfı öğrencilerinin şiir okuma etkinliği, öğrencilerin ilahi dinletisine yer verildi

Sergi öncesinde Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rukiye Toy,Sivas İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun veÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleştirildi.

Serginin açılışından sonra Halı-Kilim-Tülüce dokuma atölyelerinde  kurslara katılanlara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından hazırlanan sertifikalar verildi.

Sergiye Halk Eğitim Merkezi, Çalışma ve İş Kurumu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KADEM, MERDER kurumlarının yöneticileri ve çalışanlarının yanı sıra çevre köylerdeki okul müdürleri ve muhtarlarda katıldı.