SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

ROBOT YARIŞMASI SİVASI CANLANDIRDI

Bu haber 14 Mayıs 2018 - 12:29 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

 

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen robot yarışmasının Sivas’ın tanıtımına önemli katkı sağladığını ve esnafı da sevindirdiğini söyledi.

İlimizde 9-11 Mayıs tarihleri arasında 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonunda gerçekleştirilen 12. Uluslararası MEB Robot Yarışması sonucunda değerlendirmelerde bulunan SESOB Başkanı Beşir Köksal,  yarışmaya 4 bin katılımcı, 2.920 robot, 506 kurum ve 12 farklı ülkeden katılım sağlanarak son 12 yılın başvuru rekorunun kırıldığını, en fazla katılımın da Sivas’ta olduğunu dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sivas Valiliği organizesi ile İl Yürütme Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen ve üç gün süren yarışmalarda Sivas’ın da tanıtımına önemli katkı sağlandığını vurgulayan Köksal, “Robot yarışmalarının yapıldığı 8-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında yarışmacı grupları ilimizin sosyal, kültürel ve tarihi dokusunun tanıtılması için şehir gezileri yapılmıştır. Yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenler 23 otel, 13 kamu misafirhanesi ve 4 okul pansiyonunda misafir edilmiştir. Katılımcılara yarışmanın yapıldığı bölgede öyle ve akşam olmak üzere 8 öğün yemek verilmiştir” dedi.

12 yabancı ülkeden 52 katılımcı olduğunu bunların 20 robot ile yarışmaya katıldığını dile getiren Köksal, ülkemizden ise 3.955 katılımcının 2.907 robot ile yarışmalara katılımlarının sağlandığını vurgulayarak, bu etkinliğin Sivas’a büyük değer ve katkı sağladığını kaydetti.

SESOB Başkanı Beşir Köksal, Uluslararası Robot yarışmasının ilimizde gerçekleşmesini sağlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere Sivas Valisi Davut Gül’e, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya, Organizasyon Kurulu ve İl Yürütme kurulu Üyelerine teşekkür etti.

SESOB Başkanı Beşir Köksal, yarışmanın Sivas’ta bir canlılık getirdiğini, öğrencilerin yarışmaları yakından takip ederek,  mesleki ve teknik eğitimin öneminin de bir kez daha öneminin ortaya çıktığını sözlerine ekledi.