SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

SİVAS VALİSİ GÜL, ENGELLİLERLE BİRLİKTEYDİ…

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 13:19 'de eklendi ve 126 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi Davut Gül, Engelliler Haftası nedeniyle Osman Seçilmiş Mesire Alanı’nda düzenlenen Uçurtma Şenliği programına katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün organize ettiği şenlikte protokol mensupları engelli sandalyelerinde ağırlandı. Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Harun Tan, 10-16 Mayıs tarihlerinin Engelliler Haftası olarak kutlandığını belirterek, 1992 yılında BM Genel Kurulunda kabul edilerek 156 ülkenin oyu ile bu haftanın engellilere addedildiğini 3 Aralık Gününün de Engelliler Günü olarak kutlandığını söyledi. Engelliler Haftasını buruk kutladıklarını ifade eden Tan, 59 tane Filistin’de şehit olduğunu dile getirdi. Tekerlekli sandalyesiyle İsrail zulmüne direnen Filistinli Ebu Salah’ın şehit olduğunu da hatırlatan Tan, zulme karşı direnen ve savaşan bu engelli gence Allah’tan rahmet dileyerek bu haftayı ona atfettiklerini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından ilimizdeki engelli bakım merkezlerinde kalan kursiyerlerin yaptığı el sanatları sergisi gezildi. Daha sonra uçurtma şenliğine geçildi. İlk uçurtmayı ise Valimiz Gül göklere çekti.

Programa Vali Gül’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı M. Nebi Kaya’nın eşi Zeynep Kaya, İş-Kur İl Müdürü Hikmet Canpolat, Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı da katıldı.