SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

SİVAS VALİSİ GÜL ” HER ATIK ÇÖP DEĞİLDİR “

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 15:04 'de eklendi ve 161 views kez görüntülendi.

 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen çöp konteynerlerinin tanıtım etkinliği düzenlendi.

Kent meydanına yerleştirilen çöp konteynerlerini inceleyen Sivas Valisi Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın ilgililerden bilgi alarak, ilk atık malzemeleri konteynere attı.

Amaçlarının sıfır atık projesini en iyi uygulayan illerden biri olmak olduğunu söyleyen Vali Davut Gül, “Bu kendiliğinden olacak bir iş değil. Kurumların alt yapısı ve vatandaşın bilinci ile olur. Şu anda burada gördüğümüz bir farkındalık oluşturmak. Burada ve şehrin değişik yerlerine yerleştirilecek olan atık dönüşüm yerlerine atıklarımızı koyabileceğimiz bir mekanizma oldu. Her atık çöp değildir. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz. Vatandaşlarımız belediyeyi aradığında da evlerden atıklar alınabiliyor. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Zaman içerisinde atık toplama merkezlerimizin sayıları artırılacak. İnşallah vatandaşımız kısa zaman içinde bu sıfır atık projesine adapte olur. Bu konu da gerekli hassasiyeti, duyarlılığı ortaya koyarlar. Atık deyip geçmemek lazım. Atık adeta bir maden ve değerdir.” diye konuştu.

Düzenlenen programa; Vali Gül’ün eşi Gülden Gül , Belediye Başkanı Aydın’ın eşi Yurdagül Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı M. Muaz Uzun, Ahmet Özaydın ile diğer davetliler katıldı.