SON DAKİKA
resmin alt tagı

LİDERLERİ SİVAS’A BEKLİYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Desenler sergilendi.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN, “ESNAF VE SANATKARA ÖZEL CANSUYU KREDİSİ ŞART”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

“Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın Lokomotifidir”   

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

SİVAS VALİSİ GÜL” SİVAS,CUMHURİYET KENTİ ÜNVANI İLE TAÇLANDIRILDI”

Bu haber 18 Mayıs 2018 - 8:09 'de eklendi ve 156 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Davut Gül,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

Gül mesajında “ Anadolu’nun dört bir yandan işgal altında olduğu, ordularının terhis edildiği, halkın yokluklar içerisinde bırakıldığı bir dönemde, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak, Yüce Türk Milleti’nin yüreğinde bağımsızlık meşalesini yakmıştır. Türk tarihinde yepyeni bir sayfa açan, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK savaşlardan ve sefaletten harap düşmüş milletimiz için vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını yeniden sağlayarak kurtarıcı olmuştur.

Samsun’dan başlattığı Kurtuluş Mücadelesini dalga dalga tüm yurda yayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK kendisine inanan kahraman Türk Ordusu ile birlikte tarihte eşine az rastlanır bir destan yazdı. 4 Eylül 1919 tarihinde düzenlenen Sivas Kongresi ile Milli Mücadelenin ana hatlarını belirleyen ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı ilimiz, bu destanın en önemli satırlarını oluşturmaktadır. 108 gün süresince Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, İstanbul Hükümetinin tüm baskı ve zorlamalarına karşı koyarak ağırlayan Sivas, kendisine duyulan güvene layık olmuş, “Cumhuriyet Kenti” unvanı ile taçlandırılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Milletinin var olma mücadelesi açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs tarihini Türk Gençliğine armağan etmesi de büyük anlam taşımaktadır. Türk gençliğine olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu takdirini 2023’leri 2071’leri hedefleyen Ülkemiz gençlerinin çok çalışarak layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşması gerekir, bu da siz gençlerin gayreti ve başarısı ile mümkün olacaktır.

Geleceğin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin, toplumsal hoşgörü ve uzlaşma kültürünü özümsedikleri, demokrasiye bağlı kaldıkları ve sürekli üretmek için çalıştıkları sürece önlerine hiçbir engelin çıkması mümkün değildir. Ben inanıyorum ki milli şuura sahip, evrensel değerleri benimseyen ve donanımlı genç nesiller sayesinde ülkemiz medeni toplumlar arasında hak ettiği yeri alacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”dedi