SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bölgeler farkı asgariye inecek

DÜNYA, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

‘Kan Acil Değil, Sürekli Bir İhtiyaç’

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

YETKİSİZLERE İZİN VERMEYİN

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Çevre Dostu Bir Seçim Kampanyası İstiyoruz”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

SU HAYAT KURTARIR

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 8:11 'de eklendi ve 112 views kez görüntülendi.

 

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Yıldızeli ilçesi Sandal köyünde, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen sondaj çalışmasını yerinde inceledi.

İnceleme gezisinde Genel Sekretere, Yıldızeli İlçe Kaymakamı Yusuf Cankatar, İlçe Özel İdare Müdürü Necati Doğan, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ ve ilgili teknik personeller katıldı.

Sandal köy muhtarı tarafından köyde yaşanan su sorunları hakkında bilgi alan Genel Sekreter Kaya, köyün girişinde yaklaşık 40 metre derinlikte bulunan su kaynağının kullanılabilirliğini incelemek üzere gerekli tahlillerin yapılacağını ve uygun olması halinde köy şebekesine bağlanacağını ifade etti.

Yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen ve Su Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ’dan bilgi alan Genel Sekreter, İdare tarafından köyde hummalı çalışmaların sürdüğünü ve su sorununun en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Sandal köyündeki incelemelerin ardından Banaz köyünde de bir takım gezi ve incelemelerde bulunan Genel Sekreter Kaya ve beraberindekiler, köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

İnceleme gezisinin ardından Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Yıldızeli İlçe Kaymakamı Yusuf Cankatar ile Yıldızeli Kaymakamlığında, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında görüşme gerçekleştirdi.