SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

VALİ DAVUT GÜL,ŞARKIŞLA’DAYDI.

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 6:29 'de eklendi ve 139 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi  Davut Gül, Şarkışla ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Gül, ilk olarak yapımı devam eden kent meydanında incelemelerde bulundu. Ardından kaymakam Akif Pektaş’ı makamında ziyaret eden Gül, Pektaş’tan, ilçede yapımı devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi aldı.

Yıldırım Mahallesinde yapımları devam eden Şarkışla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve 16 Derslikli İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulunan Gül, yüklenici firmalardan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şarkışla-Cemel Beldesi arasında yapımı tamamlanan bölünmüş yolda incelemelerde bulunan Gül son olarak da ilçede alt yapı yenileme çalışmalarını incelemek üzere Damlaca Mahallesindeki çalışmaları yerinde görerek, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz’dan bilgi aldı.

Şarkışla’nın her geçen gün daha da geliştiğine dikkati çeken Gül, “Burada Kaymakam olarak görev yaptığım dönemden Şarkışla’nın en büyük sorununun içme suyu ve alt yapısı olduğunu biliyorum. Bunun bir kısmı hal olmuştu. Yağmurda, çamurda, kış aylarında, ilkbaharda özellikle bodrumları su basıyordu. Bu çalışmalar tamamlandığında bunlardan kurtulmuş olacağız. Bunlar tamamlandığında bir şehrin alt yapı anlamında bütün sorunları hal olmuş olacak. Bunlar zor projeler. Sırf projesini hazırlamak 2 sene sürer. Yatırım programına alınması zor iş. Allah hayırlı etsin. Şarkışla’ya ne yapılsa azdır. 2 sene sonra Şarkışla’nın alt yapı ile ilgili sorunu kalmayacak. Bu vesile ile alt yapı sorununu çözen başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz başta olmak üzere, milletvekillerimize, Belediye Başkanımız Ahmet Turgay Oğuz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ise ilçede alt yapıyı tamamen değiştirdiklerini belirterek, “Bir şehrin alt yapısı denildiği zaman akla gelen bütün unsurları değiştirmiş olacağız. Hükümetimizin yapmış olduğu Kanak Barajından içme suyunu vatandaşlarımıza temiz borularla bu çalışmaların neticesinde ulaştıracağız. Bu proje 150 milyon liralık bir çalışma. Şehrimiz inşallah alt yapısıyla daha yaşanılabilir bir yer olacak. 2 yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.