SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

YETİM VE ÖKSÜZLER EV SAHİBİ OLACAK

Bu haber 31 Mayıs 2018 - 8:09 'de eklendi ve 159 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi  Davut Gül ve eşi Gülden Gül, İnsani Yardım Vakfı Şubesi tarafından, Dünya Yetimler Günü nedeniyle organize edilen iftar programına katıldı.

İftar programında görüşlerini dile getiren Sivas Valisi Davut  Gül, “Hiç şüphesiz devlet olarak yetimlerimizin tüm meselelerine el uzatıyoruz. Bunu bir sivil toplum örgütünün kendisine iş edinmesi ve onlarla ilgilenmesi takdire şayandır. Sivas’ta hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yetim ve öksüz olup kendine ait evi olmayan herkese ev satın aldık. Belediyemizin yaptığı Vefa Konutları’nda satın aldığımız evleri inşallah bittiği zaman ailelerimize teslim edeceğiz.” dedi.

İnsani Yardım Vakfı Şubesi Dernek Başkanı Ahmet Çakmak 2013 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Ramazan Ayının 15’ine denk gelen günün Dünya Yetimler Günü ilan edildiğini söyledi. Dünyada 400 milyon yetim çocuğun bulunduğunu ifade eden Çakmak, “İHH olarak çocuklarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu