SON DAKİKA
resmin alt tagı

LİDERLERİ SİVAS’A BEKLİYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Desenler sergilendi.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN, “ESNAF VE SANATKARA ÖZEL CANSUYU KREDİSİ ŞART”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

“Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın Lokomotifidir”   

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

BAHÇELİ ” KİMSE KOMUTANIN APOLETİNİ SÖKEMEZ “

Bu haber 06 Haziran 2018 - 15:00 'de eklendi ve 175 views kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “İnce işçilikle apolet sökmenin hevesine kapılan edep ve terbiye yoksunu siyasi duruşa Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya kısaca büyük milletimiz, doğudan batıya, kuzeyden güneye haddini bildirecek karardadır, kötülüğü kurutacak güçtedir.”dedi

Sivas, Tokat,Amasya.,Yozgat ve Adıyaman illerinin katılımı ile gerçekleştirilen bölge istişare toplantısına katılmak üzere Sivas’a gelen ve Taha Akgül spor salonunda partililere seslendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na müteakip kürsüye çıkan  Bahçeli.Sivas ile ilgili övgülü sözler söyledi.

Bahçeli “Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşesidir. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas’ta yapıldı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran’da Sivas Kongresi’nin irade, itibar ve iffeti oylanacaktır çünkü mandacılar iş başındadır. Himaye arayanlar yeniden kendilerine yer aramaktadır. Kendilerine zillet ittifakı milli hedef ve hayalleri bırakacaktır. Kendilerine millet ittifakı ismi veren partilerin ortak amacı haline gelmiştir. CHP’nin seçim beyannamesi Kürdistan’a yaldızlı davetiyedir. Hepsi birden aynı kirli havuzda toplanmışlardır. Bunlar Sivas Kongresi karşısında örgütlenen mandacı çürüklerdir. Bunlar işgal bakiyeleridir. Adı millet aslı zillet olan ittifaka Türk milleti asla geçit vermeyecektir. Şayet verirse ihanet temize çıkacak Türkiye düşmanları sevineceklerdir. Bu partiler kaosa gel gel yapıyor Türkiye’yi geriye düşürmek için el birliğiyle çalışıyorlar.”dedi.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin  2. ordu komutanı ile ilgili sözlerine sert tepki gösteren Bahçeli, Muharrem İnce’nin “Korgeneral İsmail Metin Temel’in apoletlerini sökeceğim” sözlerini hatırlatarak “Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır” dedi.
“Komutan ne yapacaktı? Muhtıra mı çekecekti?”Bahçeli, şöyle devam etti:”2.Ordu Komutanı ince ince siyaset yapan şahsın hedefine oturuyor. Neymiş cumhurbaşkanını alkışlamış? Ne yapacaktı, yuh mu çekecekti? Muhtıra mı verecekti?
Şerefli bir Türk komutanının apoletini sökme aklını kim vermiştir? Bu bir Kandil ağzıdır, FETÖ ağzıdır. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı gitsin gevşeyen akıl vidalarını söksün. Bu da olmuyorsa kararmış kalbini söksün atsın. İkinci ordu komutanının hedef yapılması boşuna değildir. CHP’de Afrin Harekatı’nın karın ağrısı vardır.”dedi