SON DAKİKA
resmin alt tagı

MEHMETÇİKLER YEMİN ETTİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

EĞİTİMDE ÇITA YÜKSELECEK

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

CUMHNURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 100.YILA DESTEK

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

BAKAN YILMAZ ” GÜÇ MİLLETTİR”

Bu haber 14 Haziran 2018 - 11:14 'de eklendi ve 157 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, millet kimin yanında durursa gücün onda olduğunu belirterek, “Bu ana kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durdunuz, o da sizleri hiçbir zaman mahcup etmedi, yüzünüzü kara çıkartmadı. Allah için Türkiye’yi bölgesinde süper güç haline getirdi.” dedi.

“MİLLETİN GÜCÜNÜN ÜSTÜNDE GÜÇ YOKTUR ”

AK Parti iktidarları döneminde, 80 yılda yapılandan daha fazla hizmet yapıldığını vurgulayan Yılmaz, 16 yılda yapılanların 80 yılda yapılanlardan kat kat fazla olduğunu bildirdi.Recep Tayyip Erdoğan’ın liyakatlı şekilde devlet yöneteceğine hiç kimsenin şüphesinin olmadığını söyleyen Yılmaz, “Bu ana kadar sizin yüzünüzü kara çıkartmadı, bundan sonra da sizin yüzünüzü kara çıkartmaz.” dedi.

Sandığa gidenlerden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye oy vermelerini isteyen Yılmaz, şöyle konuştu:”Bu ana kadar sizin iradenizi hiçbir zaman yere düşürmedik, milletin gücünün üzerinde güç tanımadık. 15 Temmuz’da görüldü, milletin gücünün üzerine güç tanımıyoruz. 4 Eylül Kongresi’nde ne söylemişse bu millet, yani milletin gücünün üstünde güç yoktur, milletin iradesinin üzerinde de irade yoktur. Bunu her zaman söyledik, söylüyoruz. Biz bunu söyleyince bazıları rahatsız oluyor, dışarıdan da içeriden de rahatsız olanlar var. Gerçek gücün milletin olmasından niye rahatsız oluyorsunuz. Bizim dışımızdaki partiler diyorlar ki ‘cumhurbaşkanlığı sistemini istemiyoruz, geriye döneceğiz’ ne istiyorlar ‘parlamenter sisteme döneceğiz’ diyorlar. Niye parlamenter sisteme dönüyorlar, bu milletin elindeki yetkiyi almak istiyorlar. Nedir bu milletin elindeki yetki hükümeti kurma yetkisi. Bunu size çok görüyorlar.”