SON DAKİKA

“MERDİVENALTI GIDALARLA YENİ YILA GİRMEYİN”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

BAKAN YILMAZ, OKULLARI DENETLEDİ

Bu haber 12 Haziran 2018 - 11:03 'de eklendi ve 192 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Vali Davut Gül, ilimizin çeşitli bölgelerinde Sivas İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları ile yapımı gerçekleştirilen okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Gültepe Mahallesindeki 16 derslikli Gültepe Ortaokulu, Tuzlugöl Mahallesindeki 24 derslikli Şemsi Sivas-i İmam Hatip Ortaokulu, Klavuz Mahallesindeki 24 derslikli Klavuz İMKB Ortaokulu inşaatlarını gezen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Vali Gül,  okul projelerini inceleyerek ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Okul ziyaretlerinde yüklenici firmalardan inşaatın durumu hakkında bilgi alan Bakan Yılmaz da okulların sözleşme tarihinden önce tamamlanması için söz aldı.

Yılmaz ve Gül son olarak, Turgut Özal Bulvarı üzerine yapılan ve Türkiye’de sadece 2 ilde bulunan Kayak Simülasyon Merkezi inşaatını da gezerek bu merkezin de şehrimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yılmaz ve Gül’ün gezi ve incelemelerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya ile Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da hazır bulundu.