SON DAKİKA
resmin alt tagı

MEHMETÇİKLER YEMİN ETTİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

EĞİTİMDE ÇITA YÜKSELECEK

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

CUMHNURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 100.YILA DESTEK

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

BAKAN YILMAZ, TOKİ KURA ÇEKİMİNDEYDİ.

Bu haber 12 Haziran 2018 - 11:09 'de eklendi ve 241 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi  Davut Gül, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Yenimahalle de yapımı gerçekleştirilen 429 konutun kura çekimine katıldı.

4 Eylül  Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekiminde konuşan Vali Gül, konutların hayırlı olması temennisinde bulunarak bölgenin yanından çevre yolu geçeceğini, ikinci üniversitenin o bölgede olacağını ayrıca TOKİ’nin daha sonra yeni etaplar inşa edeceğini dile getirdi. Bölgede okul yapımının sürdüğünü vurgulayan Gül, “Milli Eğitim Bakanımızın özel gayreti, Milli Eğitim Bakanlığımızın bütçesi ile bu okul yapılıyor. Okulların parası sizlerin ödeyeceği taksitten değil, Milli Eğitim Bakanlığımızın bütçesinden karşılanıyor. Yani daha ucuz konut sahibi oluyorsunuz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da TOKİ inşaatının yarı yarıya bittiğini anımsatarak, konutların gelecek yıl haziran ayında teslim edileceğini söyledi. Bu konutların şehit yakınlarına ve engellilere verildiğini hatırlatan Yılmaz, “Ama sözümüz şudur ki şu ana kadar Sivas’ta 8 binin üzerinde toplu konutu bitirerek vatandaşlarımıza teslim ettik. Toplu konut ihtiyacına her zaman cevap vereceğiz. Allah nasip ederse hangi hemşerim, hangi vatandaşım biz toplu konuttan ev almak istiyoruz derlerse her birinizin taleplerini karşılayana kadar TOKİ Sivas’ta ev yapmaya devam edecek. Bu vesile ile Ramazanınızı ve bayramınızı tebrik ediyorum. Allah sevdikleriniz ile birlikte bu evlerde bayram kutlamayı nasip etsin, yeni konutlar ilimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Daha sonra kura çekimine geçildi. Bakan Yılmaz ve Vali Gül ilk kuraları çekerek, ev sahibi olanların heyecanına ortak oldu.