SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

BAKAN YILMAZ’DAN TALİMAT ” GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIN “

Bu haber 23 Haziran 2018 - 13:11 'de eklendi ve 179 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,okul yöneticilerini seçimle ilgili uyardı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, oy kullanma işlemlerine için okulların yarısından fazlasının engellilerin erişimine açık olduğunu, tüm okullarda önlem alınacağını bildirdi.Yılmaz, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Sivas’ta Kılavuz Mahallesi’ndeki Lütfi Abay Ortaokulu’nda incelemelerde bulunarak, sınıfları gezdi.

Düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye’deki istikrar ve demokrasinin müesseseleşmesi için bir seçim yapılacağını anlatan Yılmaz, “Hükümet sistemini değiştik, parlementer hükümet sisteminden millet hükümet sistemine geçtik. Vatandaşlarımıza çağrımız şudur mutlaka ama mutlaka katılın, oy verin. Verdiğiniz her oy demokrasimizi güçlendirecektir. Verdiğiniz her oy Türkiye’yi güçlendirecektir.” dedi.

Seçime katılım ne kadar fazla olursa Türkiye’nin güçleneceğini ve dünyanın Türk demokrasisine ve Türkiye’deki yöneticilere olan güveninin artacağını vurgulayan Yılmaz, “İnanıyorumki bu aziz millet herkes sandığa katılacak ve demokratik iradesini kullanacaktır. Kimin tarafına kullanırsa kullansın hayırlı uğurlu olsun.” dedi

Bakan Yılmaz  okul yöneticilerini de uyardı.Yılmaz “”Seçim kurullarına müracaat etmeleri kaydıyla oy kullanmaya gelemeyecek kadar hasta olanlar evde de oylarını kullanabilecekler. Sivas’ta bu kapasamda 98 vatandaşımız müracaat etmiş ve oylarını okullara gelmeden kullanabilecekler. Bu da hem demokrasimizin gelişimi açısından Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilktir ve önemlidir.  Evinde kullanmayacak da sandıkta oy kullanmak için gelen engelli vatandaşlarımızın da ulaşımı ve sandığa erişiminin sağlanması lazım. Okullarımızın yarısından fazlası engelli erişimine açıktır. Bütün il müdürlerimize ve sandık kurulan okul müdürlerimize talimatımızdır. İster geçici ister kalıcı, mutlaka her vatandaşımızın hiçbir engel görmeden veya en az sıkıntıyla sandıklara ulaşabilmesini temin için gereken işlemleri yapmaları gerekir.”