SON DAKİKA
resmin alt tagı

BAKAN YILMAZ,ESTAŞ TOPLANTISINDAYDI

Bu haber 13 Haziran 2018 - 13:19 'de eklendi ve 198 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Davut Gül, ESTAŞ oryantasyon programında istihdam edilecek 100 çalışanla ilgili eğitim programına katıldı.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonu’nda yapılan programda konuşan Bakan İsmet Yılmaz, ülke olarak terörle; kararlı, dirayetli ve hidayetle bir mücadele gösterdiklerini belirterek, “Sadece ülke sınırları içinde değil, sınırların dışında da yapılan mücadeleye rağmen büyük başarılar kazanıldı.” dedi.

İhracatın önemine vurgu yapan Yılmaz, “İhracat, bir yerin ekonomide hangi noktaya geldiğinin önemli göstergesidir. Dışardaki yabancı insan karakaşına, karagözüne bakarak senin malını almaz. Öyle bir mal üreteceksin ki; dünyadaki ülkelerden daha kaliteli mal yapacaksın, hem de onlardan daha ucuz yapacaksın ki senden ürünler alsın.” diye konuştu.

Vali Davut Gül ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın artı istihdam yapanlarla ilgili çeşitli programlar uyguladığını belirterek, “Her hangi bir müteşebbis yeni personel aldığında personelin yetiştirilme döneminde maaşlarını devletimiz ben ödeyeyim diyor. Geçen sene ilave istihdam yapanlara sigorta, vergi ve buna benzer giderlerini devlet karşıladı. Bu sene de karşılamaya devam ediyor. Bunlara baktığımızda Sivas’ta da Türkiye’de de aslında sigortasız hiçbir işçinin kalmaması gerekiyor.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın öncülüğünde ilimizde önemli gelişmeler olduğunu belirten Gül “İkinci organize sanayi bölgesinin alt yapı ihalesi yapıldı. Bakanlar Kurulu acele kamulaştırma kararı aldı. İnşallah ikinci organize sanayi bölgesi faaliyete geçince onlarca ESTAŞ’ımız ve sizin gibi binlerce çalışanımız olacak. Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi’yle yeni bir fırsat yakaladık. Bu 11 ilde uygulanan bir sistem. 2 bin metrekareye kadar dükkan 15 yıl vadeyle yapılacak.” şeklinde konuştu.