SON DAKİKA

BİR HAYAT KURTAR, BİN UMUDA DÖNÜŞSÜN…

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

SİVAS TİCARET BORSASI’NDAN ENFLASYONLA MÜCADELE ÇAĞRISI

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SİYASET, SPOR, TEKNOLOJİ

SORUNLAR BAŞKAN AYDIN’LA SON BULUYOR…

EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Bu haber 11 Haziran 2018 - 8:03 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi İhramcızade Kültür Merkezi’nde kurs gören kursiyerler ve eğitmenleri tarafından Buruciye Medresesi’nde 2 gün sürecek olan Serginin açılışı yapıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Taşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milletvekili Adayı Semiha Ekinci, Ak Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel ile çok sayıda Kursiyer ve eğitmenleri katıldı.

Geleneksel Türk El Sanatlarının 11 Dalda ayrı atölyesi bulunan İhramcızade Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurs gören kursiyerler ve eğitmenleri tarafından oluşturulan Sergide Vatandaşlar Hüsn-i Hat, Tezhip, Kat-ı Ebru, Ahşap Oymacılık, , Ahşap Boyama, Model Uçak, Minyatür ve Bakır Rölyef dallarında eserleri görebilecek.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas’ta nelerin üretildiğini hep birlikte yerinde inceleyeceğiz. 4 bin üzerinde kursiyere Sivas Belediyesi Kültür Merkezleri’nden faydalandı diğer vatandaşlarımızda bu kurslardan faydalanabilir. Bu çalışmaları öğrenen kursiyerlerimiz bundan sonra bu işten ticari olarak gelir kaynağı olarak düşünebilir bizde bunun için destek olacağız.” ifadesini kullandı.Başkan Aydın ve protokol üyeleri daha sonra sergi alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.