SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN SESOBA ZİYARET

Bu haber 12 Haziran 2018 - 14:11 'de eklendi ve 198 views kez görüntülendi.

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Bir dizi temaslarda bulunmak ve üzere Sivas’ta bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini de ziyaret etti . Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Bakan Yılmaz bir süre sohbet etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, genel kurulun hayırlı olmasını dileyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, hükümet olarak destekler ve teşviklerle esnafa her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.
Sivasa yapılan yatırımların çok önemli olduğunu, yatırımlardan birinin de yeni açılacak olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olduğunu dile getiren Bakan Yılmaz, “Üniversite esnafımız için çok önemlidir. Üniversitemize ila ve olarak Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin de açılması Sivas’a önemli katkı sağlayacaktır. Hızlı Tren Projende sona yaklaşıldı. Rayları döşenmeye başladı. Hızlı Tren Seferlerinin başlaması ile birlikte Sivas daha da canlanacaktır. Ayrıca Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi ve Seyfebeli Sanayi Sitesi de Sivasta önemli katkılar sağlayacaktır”dedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal’ın çalışmalarını takip ettiklerini ve esnafına sahip çıktığını dile getiren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, genel kurulun ardından birkez daha seçilerek güven tazeleyen başkan ve yönetimini tebrik etti.

Esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, başkan ve yönetim kurulu üyelerinin teveccühü ile birkez daha seçildiklerini vurgulayarak, “Esnaf ve ahi teşkilatı olarak her zaman elimizi taşın altına koyduk ve koymaya da devam edeceğiz. Devletimiz, yapılandırmalar, kredi faizlerinin düşürülmesi, kredilerin yükselmesi, SSK indirimleri gibi birçok alanda esnafımıza destek olundu. Bakanımız sayın İsmet Yılmaz ve milletvekillerimiz esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilendi. Bakanımızın şahsında esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen vekillerimize teşekkür ediyor, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimde başarılar diliyorum “dedi.
Ziyarette Sivas Valisi Davut Gül, Ak Parti il başkanı Abdulkadir Demirel, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’da hazır bulundu.