SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

NİCE YILLARA JANDARMAM.

Bu haber 13 Haziran 2018 - 6:58 'de eklendi ve 130 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Davut Gül,Jandarma Teşkilatının 179.kuruluş yıldönümü ile ilgili mesaj yayınladı.

Vali Gül mesajında  şunları söyledi.

“Üstlendiği önemli sorumluluğun bilinciyle, hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, yurdumuzun ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak, huzur ve güvenliği sağlayan Jandarmamız, bu vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile Yüce Türk Milleti’nin gurur kaynağı olmuştur.

Bugün milletimizin huzuru, asayişinin teminine ve devletimizin güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu, temel kurumlarımızdan Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 179. yıldönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içindeyiz.

Sosyal hukuk devleti çerçevesinde yasa egemenliğinin sağlanması, temel hak ve özgürlüklerinin korunması, toplumsal yaşamın huzur ve güven içerisinde düzenli bir şekilde sürdürülmesi amacıyla gece-gündüz ayrımı gözetmeden görev yapan jandarma teşkilatımız, oldukça güç ve önemli bir sorumluluk üstlenmiştir.

Başarılarla dolu köklü geçmişe sahip jandarma teşkilatı 1839 yılında kurulmuş, gelişen güç yapısı, eğitim düzeyi ve teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz, görev ve sorumluluklarını, bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinçle ve kararlılıkla sürdüreceğine ve başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inandığımız bir kuruluşumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye’nin yüzölçümü en büyük ikinci ili olan Sivas’ta fiziki zorluklara rağmen özverili çalışmalarını sürdüren Jandarma Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümünü kutlar, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anar, teşkilat mensuplarına fedakâr aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilerim.