SON DAKİKA
resmin alt tagı

RAMAZAN SOFRALARINA KONUK OLUYORLAR

Bu haber 06 Haziran 2018 - 8:03 'de eklendi ve 141 views kez görüntülendi.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızla iftar programlarında bir araya gelmeye devam ediyor. Genel Sekreter Kaya, Sivas merkeze bağlı Güney köyünde düzenlenen iftar programına katıldı.

Güney köyü muhtarlığı önünde hazırlanan iftar sofrasına Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya’nın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal, il genel meclisi üyeleri,  birim müdürleri, protokol üyeleri ve köyde yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programı öncesinde konuşan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Güney köyünde yaşayan vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bugün İslam coğrafyasında ramazan sofralarına hasret dindaşlarımız bulunuyor. Bizler güçlü devletimizle, güçlü milletimizle, huzur ve refah içerisinde iftar sofralarında buluşabiliyoruz. Ne mutlu ki bizlere, bu duyguları yaşayabiliyoruz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” dedi.

Güney köy ziyaretinden önce Koyulhisar ilçesinde bir takım gezi ve incelemelerde bulunduğunu söyleyen Genel Sekreter, “Nereye gitsek, nereyi gezsek, devletimizin ne kadar büyük olduğunu görme şansımız oluyor. Engin vadileri yararak, sarp kayalıkları geçerek, yolların, köprülerin, menfezlerin yapıldığını görüyoruz. Bu çalışmalarda bir nebzede olsa İdaremizin payının olması bizleri mutlu etti. Şunu biliyoruz ki, devletimiz güçlü ve ekonomisi iyi olduğu için biz bunları yapabiliyoruz. İnşallah sadece Türkiye için değil, dünyadaki tüm Müslümanlar için; devletimiz dik bir şekilde yürümeye devam eder ve geleceğe hep birlikte güven içerisinde bakarız.” ifadelerini kullandı.

İftar programına davet edildikleri için mutlu olduklarını ifade eden Genel Sekreter Kaya, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Genel Sekreter ve beraberindekiler, Güney köy konağında vatandaşlarımız ile bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Güney köyünde yaşayan vatandaşlarımız, köylerine yapılan hizmetlerden dolayı; başta Milli Eğitim Bakanımız  İsmet Yılmaz’a, milletvekillerimize, Vali Sayın Davut Gül’e, Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya’ya, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Sedat Özata’ya, il genel meclisi üyelerine, özel idare  çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.