SON DAKİKA
resmin alt tagı

SPORCULAR TSYD TURNUVASINDA TER DÖKTÜ

Bu haber 14 Haziran 2018 - 13:28 'de eklendi ve 260 views kez görüntülendi.

Üçüncü TSYD Bursa 14 Yaş Tenis İl Birinciliği’nde kızlarda Büyükşehir Belediyespor’dan İpeknaz Alpaslan, erkeklerde ise aynı kulüpten Umut Akın Yıldıztekin şampiyonluğa ulaştı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tenis İl Temsilciliği ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen 3. 14 Yaş TSYD Bursa Tenis İl Birinciliği’nde heyecan dindi. Büyükşehir Belediyesi Hüdavendigar Tenis Kortları’nda gerçekleştirilen ve kızlarda 47, erkeklerde 58 sporcunun katıldığı organizasyonda şampiyonlar kupasına kavuştu. 3 gün süren İl Birinciliği sonunda kızlarda İpeknaz Alpaslan, erkeklerde Umut Akın Yıldıztekin şampiyonluğa ulaştı.

ZİRVEYİ KAPTIRMADILAR
Genç raketlerin nefes kesen kupa mücadelesi sonunda kızlarda Büyükşehir Belediyesporlu İpeknaz Alpaslan’ın ardından Osmangazi Belediyesporlu Gamze Tuna ikinci, Podyum Tenis’ten Esma Gürbüz üçüncü ve Büyükşehir Beşediyespor’dan İrem Zelal Yörür dördüncü oldu. Büyükşehir Belediyespor’dan Umut Akın Yıldıztekin’in şampiyon olduğu erkeklerde ise Gökhen Dönmez Tenis Akademi’den Mehmet Aslan ikinci, Yıldırım Belediyespor’dan Kaan Dönmez üçüncü ve Gökhan Dönmez Tenis Akademi’den Ege Çakmak dördüncülük kupasına uzandı.

GURURLANACAĞIZ
Sporun futboldan ibaret olmadığını belirten ve diğer branşlara önem verdiklerini belirten TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, “Bursa’dan çıkan genç arkadaşlarımızın ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarılar elde etmeleri biz gururlandıracak. Tabii burada övgüyü sporcular kadar aileler de hak ediyor. Başarı geliyorsa onların destekleriyle geliyor. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Müsabakalar sonunda dereceye gitenlere kupa ve madalyalarını TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi takdim etti.

Büyükşehir Belediyesi Hüdavendigar Tenis Kortları’nda gerçekleştirilen müsabakalar sonunda düzenlenen törene TSYD yönetim kurulu üyeleri, Tenis İl Temsilcisi Göksel Yenigün, antrenörler ve sporcu aileleri de katıldı.