SON DAKİKA

MONTESSORİ  BAŞLADI…. 

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

“İMAR BARIŞI 3 AY DAHA UZATILMALI”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

 “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

TURİZM BÖLGESİ YATIRIMLARLA GELİŞİYOR

Bu haber 12 Haziran 2018 - 10:56 'de eklendi ve 185 views kez görüntülendi.

 

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas’ın önemli değerleri arasında yer alan ve cazibe merkezi haline gelmesi için hummalı çalışmaların yürütüldüğü ‘Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

Yatırımcılar tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan ‘Sivas Termal Yaşam Merkezi’nin ardından, çalışmaların sona geldiği ‘Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü’nün de kısa süre içerisinde açılması bekleniyor.

Açılışa hazırlanan yeni termal turizm merkezini yerinde inceleyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya ve beraberindekiler, Bilici Termal Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici’den yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi alarak, tesisi gezdi.

Yatırım sürecinde Sivas İl Özel İdaresi ve ÇETAB tarafından büyük destekler gördüklerini ifade eden yatırımcı Akif Bilici, Sivas’a güzel bir tesis kazandırmanın mutluluklarını yaşadıklarını ve açılışı sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Daha sonra ‘Termal Turizm Bölgesi’ndeki ‘7 Nolu Jeotermal Kuyu’ ile ‘4 Nolu Jeotermal Kuyu’yu yerinde inceleyen Genel Sekreter Kaya , bölgedeki jeotermal kaynakların kullanımı ve dağıtımıyla ilgili Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü İbrahim Uçar ve teknik personellerden bilgi aldı.

Yaz sezonunda Sıcak Çermik’te nüfusun artacağını ve bölgeye çok sayıda ziyaretçi geleceğini söyleyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, turizm merkezinde çalışmaların aralıksız sürdüğünü ve her geçen gün daha da geliştiğini vurguladı.

Daha önce içme suyu ihtiyacının ortadan kaldırıldığı, asfalt çalışmalarının yapıldığı, altyapı hizmetlerinin yürütüldüğü ve imar çalışmalarının son aşamaya geldiğini söyleyen Genel Sekreter Kaya, bölgenin cazibe merkezi haline gelmesi için; Sivas İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi ortaklığında oluşturulan ‘Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği’ (ÇETAB) tarafından çalışmalar hız kesmeden sürdürdüğünü ifade etti.

Bölgenin jeotermal turizm açısından önemli bir değer olduğunu ve bu değerinde her geçen gün gelişmesi, kalkınması ve tanınması için Sivas Valisi Sayın Davut Gül’ün koordinesinde çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.