SON DAKİKA
resmin alt tagı

‘Camiler çocuk dolsun, Ahlakı Kur’an olsun’

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞUYOR…

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN,“ESNAF OKUL GIDASI LOGOSU HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

Hızlı tren çalışmalarına 24 saat az geliyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

VALİ DAVUT GÜL ” GÜÇLÜ SİVAS,MUTLU TÜRKİYE DEMEKTİR “

Bu haber 13 Haziran 2018 - 15:41 'de eklendi ve 217 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Davut Gütl, Ramazan Bayramı ile ilgili  mesaj yayınladı.

Sivas Valisi Gül ” Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşüncede duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan günlerdir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bir Ramazanı şerifin sonunda bayrama kavuştuk.

Sivas, yakın geleceğe büyük umutlarla bakan bir ildir. Köklü tarihi şan ve şerefle dolu olan Sivas’ın sosyal ve kültürel alanlarda sergilediği birliktelik ve dayanışmayı, ticari, sınai ve iktisadi girişimler noktasında beklenen düzeyde gerçekleştirmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu noktadan hareketle Valiliğimiz öncülüğünde çeşitli girişimlerde bulunulmakta, bundan sonra da bu faaliyetlerimiz devam edecektir. Daha güçlü ve kalkınmış bir Sivas için güç birliği tesis etme karar ve azmimiz aynı şevk ve heyecanla sürüyor. Güçlü ve huzurlu bir Sivas, daha kalkınmış ve mutlu bir Türkiye demektir.

Bayramlar, birlik ve beraberlik ve dayanışmanın arttığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, kırgınlıkların unutulduğu, küskünlerin barıştığı ailelerin biraraya geldiği, bireysel mutlulukların toplumun geneline yansıdığı bu denli önemli başlıkları bünyesinde barındıran değerlerimizdir. İşte ülkemizde bugün maalesef dünyanın birçok bölgesinde açlıktan, susuzluktan, yokluktan, hastalıktan ölen binlerce çocuk var, kalkınmış bir ülke olarak milletimiz bu hususta duyarlılığını göstererek bu bölgelere yardımlarda bulunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle gerek Sivas’ta gerekse Sivas dışında yaşayan tüm Sivaslı Hemşehrileriminizin, tüm kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi