SON DAKİKA
resmin alt tagı

PALANDÖKEN,“İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ MESLEKİ EĞİTİMDE”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Sivas Belediye Başkanı Bilgin,başkan vekili oldu.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Babalara özel anı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR

PALANDÖKEN, “AFETTEN ZARAR GÖREN ESNAF VE ÇİFTÇİNİN YARALARI SARILMALI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Kangal sahipsiz değil

Bu haber 23 Temmuz 2018 - 6:38 'de eklendi ve 226 views kez görüntülendi.

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, son günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında ilçenin hedef alındığını belirterek, “Kangal sahipsiz değildir” dedi.

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, CHP’li bazı isimlerin ilçeye yönelik yaptığı eleştirilere cevap verdi.

“Son günler de ilçemiz üzerinde yapılmaya çalışan bir takım algı operasyonu var” diyen Başkan Öztürk, “İlçenin sahipsiz olduğu yönün de ilçenin içme suyuyla ilgili problem yaşadığı yönün de bunlar basın da bir takım kirli bilgiler oluştuğunu gözlemledik. Buda bizleri üzdü. Hakikaten doğru olmayan hiçbir elinde belgesi bilgisi olmayan insanların yaptığı açıklamalar ilçemizi de bizi de ziyadesiyle üzdü. Yani marka ilçe diyoruz bu yönde iddialı işler yapılıyor yapılmaya devam ediliyor. Ama bu duyduğumuz başından gördüğümüz bazı şeyler de bizi üzdü. İlçemiz de vekaleten görevler yürütüldüğü yönün de, İnsanların işinin aksadığı yönün de söylenen bir takım yalan yanlış haberler ilçemizin halkının biz hizmetindeyiz kurumlarımız, her kurumumuz vatandaşlarımızın ne işi varsa en kaliteli şekilde bunları yapıyor yapmaya da devam edecek. Tabi ki devletin işleyişin de tayin, terfi, atama olur. Buralarda ki eksiklikte vekaleten de olur asaleten de olur ama bunu farklı yerlere çekmemek lazım. Söylendiği gibi vekaleten yürütülen işler yönün de bir çalışma olmadığı gibi olan çalışmada da arkadaşlarımız görevlerini hakkıyla yerine getiriyor. Biz bunlara tanıklık ediyoruz, şahitlik ediyoruz çünkü her gün sahadayız. Akşamları, sabahları, geceleri sahadayız. İnsanlarımızla hem halis bu yönde ilçemiz de bir sıkıntı yok bunu belirtmek isterim” dedi.

İlçenin içme suyu analizlerinin ve gerekli klorlama çalışmalarının belirlenen periyotlarda yapıldığına dikkat çeken Öztürk, şunları kaydetti: “İçme suyu ile ilgili şunu da tüm insanlarımızın bilmesinde fayda var içme suyu ile ilgili analizleri il sağlık müdürlüğü her dönem belli periyotlarda alır varsa eksikler bizlere bildirir bizlerde onların belirttiği eksikliği gidermek için çalışmalar yaparız. Ama şimdiye kadar böyle bir sıkıntımız olmadı hatta bu konu da daha da hassasız. Şöyle de bir çalışma yaptık Ankara hıfzıssıhha ya atom enerjisine onunla da yetinmedik kayseri su işleri bölge müdürlüğüne 07.11.2018 tarihinde götürdüğümüz su tahlilleri şimdi de elimize geçti. Böyle bir sıkıntı falan söz konusu değil. Şunlara bakılması lazım ilçemiz de gerek özel sektör gerek kamu gerek belediye yatırımları son dönemlerde hiç olmadığı kadar yatırım yapılıyor. Yani yaklaşık 500 milyon liralık bir yatırım. Kanalizasyonun yeniden yapılanması, içme suyunun yeni hatlar la takviye edilmesi yeni bir kaynak getirilmesi. Terfi ishale hatları , doğal gaz çalışmaları, yeni hükumet binası , yeni jandarma binası diğer taraftan bunlarla birlikte sosyal alanların genişletilmesi yani hayatın her alanında ilçemiz de çok güzel gelişmeler oluyor bizlerin bunlara bakması lazım. Yani kangalı seven Kangal’ın halkını seven insanların konuşmalarına dikkat etmesi gerektiği yönün de bizim düşüncelerimiz var. Marka ilçe denilince şunu söylemeden geçemeyiz biz enerjide olsun, madenler de olsun, kangal koyunumuz da, kangal köpeğimiz de, balıklı kaplıcamız da böyle değerlerimiz var. İlçemiz de su mevsim de merkezde 11 bin olan nüfusa yaz dönemlerinde şimdi 40 bin civarında hemşehrimize de hizmet veriyoruz. Hizmette hiçbir akşama falan yok söylenenler kesinlikle yanlış bilgilerdir. Mesnetsiz söylemdir bunlar biz bunları doğru bulmuyoruz. İlçemiz yaşanılır, kaliteli, huzurlu bir ilçe daha da geliştirmek adına gayret ediyoruz.”