SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TSO Yüksek İstişare Kurulu oluşturuldu.

Bu haber 12 Temmuz 2018 - 7:06 'de eklendi ve 449 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, güçlü bir Oda Meclisi’nden sonra güçlü bir İstişare Kurulu oluşturduklarını açıkladı. Eken, alanlarında güçlü ve başarılı olan 22 kişilik Kurulun, Sivas’ın gelecek vizyonuna rehberlik edeceklerini kaydetti.

 

Yüksek İstişare Kurulu’nun ilk toplantısı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Eken, kurulun ortak akılla hareket edip Sivas’ın problemleri hakkında çözüm üretme noktasında önemli bir misyon üstleneceğini söyledi. Başkan Eken, “İşdünyamızın çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odalarımızın daha üretken hale getirilmesi amacıyla Yüksek İstişare Kurulu oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu kurulda dile getirilecek görüşler ve öneriler yönetim kurulumuz için yol gösterici nitelikte olacaktır. Burada Sivas için adeta bir beyin fırtınası yapılacaktır. Kurulun çalışmalarının verimli şekilde sürdürüleceğine, buradan çıkacak fikirlerin ve görüşlerin odamızın çalışmaları ile gelecek vizyonuna büyük katkıda bulunacağına inanıyorum.Her ay Meclis toplantımızdan once bu kurul ile toplanarak, alınacak kararlar için yol haritası belirleyeceğimiz. Amacımızı Sivas’ı ve Odamızı daha iyi yerlerle taşımak” dedi.

Başkan Eken, Yüksek İstişare Kurulu’nun görevleri hakkında bilgi verirken de şu ifadeleri kullandı: “Odalara kanunla verilen görevler hakkında çalışmalar yapmak, görüş ve öneriler oluşturarak bunları yönetim kuruluna sunmak. Ülke ekonomisine katkı sağlamak üzere yönetim kurulu tarafından havale edilen konular, kurul üyelerinin önerdikleri ve ilgili kuruluşlardan intikal eden konuları değerlendirerek görüş oluşturmak, bu konularda raporlar hazırlamak. Bölgedeki ticari, sınai ve ekonomik gelişmeleri izlemek, bu konuda oda organlarını bilgilendirmek. Ekonomik, sınai ve ticari kalkınmaya katkı sağlayacak görüşler oluşturmak, mevcut çalışmaları izlemek ve değerlendirmek.”

TSO Yüksek İstişare Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Başkan Mustafa Eken,Arif Alınak, Arzu Akkaya, Arzum Ertürk, Erdoğan Arpaç, Fahrettin Yerlikaya, Ferhat Kazanç, Gökhan Gökçek, Gülhande Şaştim Er, Kadir Daricik, Kürşad  Ergün, Kürşad Korkmaz, Leyla Çiçek, M.Fahri Yilmaz, Muammer Çelik, Mustafa Emmioğlu, Mustafa Işık, Neslihan Doğan, Numan Akay, Rengin Uzer,  Tekin Tahtakiran, Yeşim Özpinar