SON DAKİKA
resmin alt tagı

“Yaşam Kaynağı” Kursiyerlerine Sertifika .

Bu haber 19 Temmuz 2018 - 7:08 'de eklendi ve 303 views kez görüntülendi.

Suça karışmış, bir meslek sahibi olamayan ve ekonomik olarak geçimini temin edemeyen bireylere yönelik başlatılan “Yaşam Kaynağı” projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sivas Valiliği SODES proje ofisi, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Yaşam Kaynağı-2 projesiyle kursiyerler meslek sahibi oluyor.

Sabıka kaydı nedeniyle iş ve meslek edinmekte sorun yaşayan bireylere proje kapsamında TÜDEMSAŞ atölyelerinde kurs verildiğini söyleyen Vali Davut Gül; “Denetim altındaki yükümlüler ile eski hükümlülerden oluşan yirmi kişiye verilen eğitimler neticesinde uluslararası normlara uygun kaynakçı belgesi verilerek meslek sahibi olmaları sağlanıyor. Hem istihdam hem de dezavantajlı bireylerin topluma kazandırılması noktasında çok önemli bir proje. Yaşam Kaynağı projesinin hayata geçmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Eğitimlerin verildiği atölyeleri gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Valimiz Davut Gül ve beraberindekiler, kursiyerlere sertifikalarını vererek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Programa Vali Davut Gül’ün yanı sıra; Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu ve diğer yetkililer katıldı.