SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

100.yılda 100 proje

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 13:05 'de eklendi ve 295 views kez görüntülendi.

Sivas Kongresi’nin 100. Yılında 100 Proje

‘Sivas Kongresi’nin 100. Yılında 100 Proje’nin belirleme ve değerlendirme toplantısı Vali Davut Gül’ün başkanlığında Sivas İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirildi.

Kongrenin yüzüncü yılına şehir olarak hazırlanılması gerektiğini kaydeden Gül, “Önümüzde yaklaşık olarak 13 ay var. Bununla ilgili kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar yapacağız. Burada genel bir yol haritası belirledik. Bundan sonra ki aşamada bayramdan sonra sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yapacağız. İsteğimiz şu; 2019 4 Eylül geldiğinde yaptığımız etkinlik Türkiye’de gündem oluşturabilecek hem de kongreye katılacak büyüklerimizin emeklerini yâd etmek, hem şehrimizi bu vesileyle gündeme getirmek. Bunla ilgili gençlik ve spordan Sivasspor’a kadar, kültürden, İl Özel İdaresi’ne, belediyeye kadar her kurumun mutlaka yapacağı etkinlikler var.” dedi.

Kongrenin 100’üncü yılında 100 projeyi kamuoyu ile paylaşmak istediklerini belirten Gül, “Bu 100 projenin bazıları bitmiş, bazıları devam eden ve bazıları da planlanan projeler olacak. Baktığımızda Türkiye’nin ve Sivas’ın nereden nereye geldiğini görmüş olacağız. Ayrıca vatandaşlardan da 100’üncü yıl etkinliklerine önerileri olanlar varsa bunlar da valiliğimize elektronik ortamda gerekse bizzat gelerek iletebilirler.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Demir Grup Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın yanı sıra çok sayıda kurum müdürü ile sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.