SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

Bayramlarımız, birlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı çok özel günlerdir.

Bu haber 20 Ağustos 2018 - 12:32 'de eklendi ve 270 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Gül mesajında “Her geçen gün büyüyen, gelişen ve örnek alınan Sivas’ımızda bir Kurban Bayramını daha huzur ve güven içerisinde sizlerle birlikte geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 

Kaynağını toplumun dini, milli ve kültürel yaşantısından alan bayramlar, toplumu kaynaştıran, bir arada ve kardeşçe yaşamalarına vesile olan sevgi, birlik ve barış günleridir. Türk Milleti’nin en önemli özelliklerinden birisi de toplumsal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerini veren değerli halkımızın sosyal hizmetlere yaptığı önemli katkılardır. Sivaslıların yine bu bayramı da en iyi şekilde değerlendireceğini gazi ve şehit yakınları, ihtiyaç sahipleri ile buluşup onların dertlerini, sevinçlerini paylaşacaklarını, onları yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum.

Bu vesile ile 31 Temmuz 2018 günü yavrusu ile birlikte hainler tarafından şehit edilen Nurcan Karakaya ve Mustafa Bedirhan Karakaya’ya ve bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, eşi Serkan Karakaya’ya ve kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Aziz Sivaslılar,

Yüzyıllardır halkımızın coşkulu katılımıyla kutlanan bayramlarımız, insanlarımız arasındaki birlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı çok özel günlerdir. Göreve başladığım günden bu yana üreten, ekonomik, eğitim, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda İç Anadolu’nun nabzının attığı İlimizde her alanda kalkınmak için başlattığımız çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam etmekteyiz. Bu çalışmaların sonucunda, tarih boyunca birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan ve “Cumhuriyet Şehri” olmanın haklı gururunu yaşayan Sivas’ın hak ettiği yere geleceğine olan inancım sonsuzdur.

Bayramların acıya dönüşmemesi için il dışına çıkacak, ilimize tatil için gelecek vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya, daha dikkatli davranmaya ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerini bir kez daha hatırlatıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün Sivaslı Hemşehrilerimin, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının Kurban Bayramını kutluyorum “dedi