SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Hayvanlara 5 yıldızlı barınak

Bu haber 07 Ağustos 2018 - 12:15 'de eklendi ve 131 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin en büyük barınaklarından biri olarak planlanan yeni Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilete Merkezi ve Hayvan Oteli projesi açılıyor. 10 Ağustos Cuma Günü saat 15.00’te düzenlenecek olan açılış törenine tüm Sivaslılar davet edildi.

Şehirde yaşayan her canlının hakkını gözeterek hizmet üretmeyi kendine düstur edinen Sivas Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçirdi. Seyfebeli mevkiinde inşaatı tamamlanan hayvan oteli, doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımız için sıcak bir yuva oldu.

2005 yılında yapılan hayvan barınağının yetersiz kalmasından dolayı yeni bir proje başlatan Sivas Belediyesi, başıboş hayvanların hem doğal bir ortamda yaşamlarını sürdürmesi, hem de rehabilite edilmesini amaçlıyor. Proje için Seyfebeli’nde 22 dönüm arazi seçilerek yeni Hayvan Oteli’nin inşaatına başlanmıştı.

Çalışmaları tamamlanan Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilete Merkezi ve Hayvan Oteli; sadece başıboş sokak hayvanları değil, sahipleri şehir dışına çıkacak olan evcil hayvanları da misafir edecek. Çocukların gezebileceği ve hayvanlarla iç içe olabileceği bir ortamda oluşturulan projede; hayvan hastanesi, hayvan oteli, otoparklar ve yeşil alanlar da yer alıyor.

Sosyal alanlarıyla dikkat çeken projede ziyaretçiler için dinlenme, çay-kahve içebilecekleri mekânlar da bulunurken; hayvan hastanesi, otel ve diğer tüm donatılarla birlikte bu modern kompleks toplam 7 milyon liraya mal oldu.

Seyfebeli’nde inşa edilen projenin açılışı için 10 Ağustos Cuma Günü saat 14.00’ten itibaren Jandarma Binası önünden ücretsiz otobüsler kaldırılacak.