SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

Sivas turizmde merkez olacak

Bu haber 09 Ağustos 2018 - 12:32 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Davut Gül, turizm ve konaklama sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda ilimizin turizm potansiyeli masaya yatırılarak, gelecek hedefleri ve talepler değerlendirildi.

Vali Davut Gül, yaptığı konuşmada; turizm alanında özel sektör tarafından ciddi bir yatırım yapıldığını söyledi.

Sivas’ın sahip olduğu turizm potansiyeli bakımından daha çok ziyaret edilen önemli bir merkez haline gelmesi gerektiğine dikkat çeken Gül, “Çok sayıda otellerimiz var, işletmelerimiz var. Sivas Kongresi’nin 100. yılına yaklaşıyoruz. Hızlı trenin de gelmesiyle ziyaretçi sayımızın artacağını düşünüyoruz. Şehir olarak konaklama ve hizmet noktasında iyi bir duruma gelmeliyiz. Diğer tarafından yollarımızın yüksek standartlı yapılması da çok önemli. Kangal Balıklı kaplıcaya giden ziyaretçilerimiz oradan Divriği ilçesine, oradan da Erzincan’a rahatça gidebilecek. Kışında Yıldız Dağına gidebilecek.” diye konuştu.

Turizm işletmecilerinin yaptığı yatırımlarından verim almalarının herkesi mutlu edeceğini söyleyen Gül, “Cumhurbaşkanlığımızın açıkladığı 100 günlük eylem planı kapsamında sağlık turizmi Sağlık Bakanlığının öncelikleri arasında yer alıyor. Bizde Sivas Valiliği olarak önümüzdeki aylarda ilimizde sağlık turizmini ön plana çıkaran etkinlikler düzenleyeceğiz. Yurt dışından çok sayıda akademisyen, sağlıkçı ve gazeteci ilimize gelecek.” dedi.