SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

Sivas Valisi Gül,Gemerek’teydi.

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 14:46 'de eklendi ve 253 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi  Davut Gül, halk buluşmaları kapsamında Gemerek ilçesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek, sorun ve talepleri yerinde dinledi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Gemerek ilçesine giden Gül, ilk olarak Gemerek Kaymakam Vekili Kübra Karaalioğlu’nu ziyaret ederek, ilçe hakkında brifing aldı. Daha sonra Gemerek ilçesindeki vatandaşların sorunlarını ilçe hükümet konağında tek tek dinleyen Gül, problemlerin çözümü noktasında il ve ilçe yöneticilerine talimatlarda bulundu.

Hükümet konağı içerisindeki idari birimleri de tek tek gezerek bilgi alan Gül, ardından ilçe içerisindeki esnaflara ziyaretlerde bulundu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçede yapımı tamamlanan ihtiyaç sahibi ailelerin konutlarına da misafir olan Gül burada ‘Bir Çocuk Bir Dilek Projesi’ kapsamında ailenin çocuklarına zarf içerisinde mektup kâğıtları takdim etti. Çocuklara en çok arzuladığı üç dileklerini yazmalarını isteyen Gül, böylece ailelere maddi ve manevi destek de bulunacaklarını ifade etti.

İlçe ziyaretleri kapsamında planlanan, devam eden ve biten eğitim yatırımlarını da inceleyen Gül, ilçedeki çocukların yüzünü güldürerek onlara çeşitli hediyeler takdim etti. Gemerek Belediyesini de ziyaret eden Gül, Başkan Mustafa Demir’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Gül gezi ve incelemelerini, Gemerek ilçesine kazandırılan Organize Sanayi Bölgesi alt yapı çalışmaları ile ilgili bilgi alarak tamamladı.