SON DAKİKA
resmin alt tagı

Sivas Valisi Ayhan” Bayramımız kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

VEYSEL’İMİZİ HİÇ UNUTMADIK

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Sivas Valisi Salih  Ayhan, “Sivas, Patates Tarımında İkinci Sırada”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Sivas’a 505 öğretmen atandı.

Bu haber 08 Ağustos 2018 - 6:19 'de eklendi ve 189 views kez görüntülendi.

Ülkemizde yeni yetişecek nesillere daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla, Milli eğitim eski bakanı ve milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’ın katkılarıyla İlimize son yapılan atamalarda 505 öğretmen ataması yapıldı.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Sivas Valisi Davut Gül ” Sivas’ın köyleri ve uzak ilçeleri başta olmak üzere hemen hemen her branşta yapılan bu atamalarla öğretmen ihyacının önemli bir kısmı giderilmiş oldu. Bu atanan öğretmenlerimiz bulundukları yerlerde 6 yıl görev yapacakları için eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi açısından olumlu yönde etkileyecektir.

Sivas , eğitim alanında yapılan 550 Milyon TL’lik yatırımla Türkiye’nin sayılı illeri arasındadır. Bizler de il yöneticileri olarak bu eğitim kalitesini artırmak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak adına bütün gücümüzle çalışmaktayız.Bizlere bu çalışmalarımızda destek veren bir önceki Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ve yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ a teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”dedi