SON DAKİKA
resmin alt tagı

Sivas Valisi Ayhan” Bayramımız kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

VEYSEL’İMİZİ HİÇ UNUTMADIK

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Sivas Valisi Salih  Ayhan, “Sivas, Patates Tarımında İkinci Sırada”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TÜDEMSAŞ ESNAFIMIZA DA KATKI SAĞLIYOR

Bu haber 06 Ağustos 2018 - 12:05 'de eklendi ve 237 views kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Tüdemsaş Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Başoğlunu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Tüdemsaş Genel Müdürlüğüne vekaleten atanan Başoğlunu ziyaret ederek bir süre sohbet eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, fabrikanın çalışmaları ve esnafa katkısı ile Sivas’ın can damarı olduğunu söyledi.

Köksal, “Yıllardır Sivas’ta hizmet veren ve yaptığı yatırımlarla dünyanın dev şirketleri arasında yer alan ilimizin gururu Tüdemsaş Fabrikamız, esnafımıza da büyük katkı sağlamaktadır. Fabrika istihdamının yanısıra , Sivastaki esnaflarımıza yan sanayi de işbirliği yaparak destek olmaktadır. Sivas’ta özellikle yük vagonu üzerine çığır açan, teknolojik yatırımlarıyla dikkat çeken fabrikamız, yan sanayinin gelişmesine de destek olmaktadır. Genel Müdürümüzün bilgi ve tecrübeleriyle Tüdemsaş fabrikamız daha da gelişecek ve yan sanayiye de iş yaptırarak sanayinin gelişmesini sağlayacaktır. Esnaf teşkilatı olarak esnafımıza sağladığı destekten dolayı teşekkür ediyor,  Genel müdürümüz Mehmet Başoğluna yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tüdemsaş Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu, cumhuriyet döneminde Sivas’a önemli yatırımlar yapıldığını, bu yatırımlardan birinin de Tüdemsaş olduğunu belirterek,  “Yaptığımız yatırımlar ve ürettiğimiz ürünleri ile demiryolu sektörünün büyümesine ve istihdamın artması için gayret gösteriyoruz. Yük vagonlarını üretirken, alt bileşenlerinin bir kısmını da demiryolu sanayisi alanında faaliyet gösteren işletmelerimizden temin ederek, özel sektörü de teşvik ediyoruz. Bu çalışmalar ilimizde yeni sanayi ve yatırımların da oluşmasına vesile oluyor. Tüdemsaş fabrikamız bilgi ve birikimleriyle sektörün öncüsü olmaya ,çalışmalarımızla Sivas ekonomisine, sanayisine, esnafına ve ülke ekonomisine katkılar sağlamaya devam edeceğiz. Ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.