SON DAKİKA

BİR HAYAT KURTAR, BİN UMUDA DÖNÜŞSÜN…

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

SİVAS TİCARET BORSASI’NDAN ENFLASYONLA MÜCADELE ÇAĞRISI

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SİYASET, SPOR, TEKNOLOJİ

SORUNLAR BAŞKAN AYDIN’LA SON BULUYOR…

EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Yetimlerin Yüzü Gülecek ‘Bir Çocuk, Bir Dilek’

Bu haber 07 Ağustos 2018 - 13:17 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.

Sivas Valiliği öncülüğünde hayırseverlerimizin katkılarıyla bu Kurban Bayramı, yetim ve öksüzlerimizin dilekleri gerçekleşiyor.

“Bir Çocuk, Bir Dilek” projesi kapsamında çocuklarımıza mektup yazarak onlardan üç dilekte bulunmalarını isteyen Vali Davut Gül, cevap olarak yazdıkları mektupta isteklerinden birinin yerine getirileceğini söyledi.

Hayırseverlerin destekleriyle kimsesiz çocuklarımızın; “Keşke bu bayram yapsam, alsam, gitsem!” dedikleri bir dileği gerçekleştirmek istiyoruz diyen Vali Davut Gül, “Sivas Valiliği’nin öncülüğünde il merkezimizde ve ilçelerde mektup göndererek öksüz ve yetim çocuklarımızın yüzlerini bir nebze olsun güldürebilmek adına, üç dilekte bulunmalarını istedik. Makul ölçülerde bu üç dilekten bir tanesini gerçekleştirebilmeyi arzuluyoruz.” dedi.

Bayramların birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz ve dayanışma duygularımızı daha da artırdığını belirten Gül, “Sosyal devlet ilkesi içinde kimsesiz, yetim ve öksüzlerimizin her ihtiyacını karşılayan eğitim ve sosyal gelişimleri için tüm imkânlarını kullanan devletimiz; hayırsever vatandaşlarımızın duyarlılığı ve katkılarıyla da çocuklarımızı daha mutlu etmeyi amaçlamaktadır. Yüce dinimiz İslam yardımlaşmaya büyük önem vermektedir ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) işaret ettiği gibi “Yetimler hepimize emanettir, ben ve yetime bakan kimse cennette yan yanayız” Hadis-i Şerifinde de vurgulandığı üzere derdi, hedefi ve gayreti yetime destek olanların yerini;  kendisine en yakın mevkide, cennetin en gözde yeri olacağını belirtmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Kimsesiz çocuklarımızın milletimize ve devletimize emanet olduklarını hatırlatan Gül, ‘Bir Çocuk, Bir Dilek’ ismiyle hayata geçirilen projeye hayırsever vatandaşlarımızı maddi ve manevi destek vermeye davet etti.