SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

2019’A HER ŞEKİLDE HAZIR GİRMELİYİZ

Bu haber 28 Eylül 2018 - 6:38 'de eklendi ve 449 views kez görüntülendi.

  Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya başkanlığında ‘Merkez Birim Müdürleri Toplantısı’ gerçekleştirildi.

İl Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen, Genel Sekreter Yardımcıları Alpaslan Ceyhan ve Mevlüt Soysal’ın katıldığı toplantıda, İdaremiz tarafından merkezde ve kırsalda yürütülen yatırım programının değerlendirilmesinin yanı sıra, bütçe dengeleri ile birimler arası koordinasyon gerektiren işler masaya yatırıldı.

İlk olarak yatırım programının uygulanmasında etkin rol alan birim müdürlerimizden başlayarak tüm müdürlerimizden tek tek bilgi alan Genel Sekreter Kaya, toplantı sonunda genel değerlendirme kapsamında yaptığı konuşmasında; “Hükümetimizin, devlet büyüklerimizin bizlere sunduğu kaynakları en verimli şekilde kullanıyoruz. Tüm birim müdürlerimizin, misyonumuza ve vizyonumuza yakışır şekilde sorumluluk aldığına çok kez şahit oldum. Yatırım programımız kırsalda çok verimli bir şekilde sürdürülüyor. İnsanımızın beklentilerine, ihtiyaçlarına en kısa zamanda ve en etkin şekliyle cevap vermeye çalışıyoruz. Gerçek bir performans sergileyerek ve özverili bir mesai harcayarak bu güne geldik. Hepinize ve sizlerin nezdinde tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yılın sonuna doğru yaklaştığımızı, dolayısıyla bütçe açısından gelir-gider dengesinin önemli olduğunu, yatırım programının gerçekleştirilmesinde ise önceliklerimizi iyi belirlememiz gerektiğini vurgulayarak; “Bilindiği üzere, ülkemiz ekonomisi üzerine   kurgulanan senaryolar, kaynaklarımızın olabildiğince tasarruflu kullanılması gerektiği konusunda bizlere uyarılar vermektedir. Bizlerde yerelde üzerimize düşeni fazlasıyla yapmalı ve yılın son çeyreğinde ülke ekonomisine katkı sunmalıyız. Birey olarak, aile olarak, kurum olarak tutarlı, gerçekçi ve tedbirli harcamalar yapmaya daha fazla imtina etmeliyiz. Bizlere sunulan nimetleri bilinçli kullanmalıyız. Unutmayalım ki kaynaklar sınırlı, ihtiyaçlar ve beklentiler sınırsız. Yeni harcama prensipleri belirlemeli ve 2019’a her şekilde hazır girmeliyiz. Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması konusundaki duyarlılığımızı üst seviyelere taşımalıyız.” ifadelerini kullanarak toplantıyı tamamladı.