SON DAKİKA
resmin alt tagı

MEHMETÇİKLER YEMİN ETTİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

EĞİTİMDE ÇITA YÜKSELECEK

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

CUMHNURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 100.YILA DESTEK

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

İTFAİYE TEŞKİLATI 304 YAŞINDA…

Bu haber 25 Eylül 2018 - 10:50 'de eklendi ve 162 views kez görüntülendi.

Bundan tam 304 yıl önce kurulan İtfaiye Teşkilatı, yangın başta olmak üzere doğal afetler, kazalar ve kurtarma operasyonlarında aktif görev üstlenerek can ve mal kayıplarının yaşanmaması için mücadele ediyor.

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla, Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli de Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti. Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahir Kuzu, İtfaiye Müdürü Osman Yılmaz ve müdürlük personelinin katıldığı ziyarette, yıllık olay sayıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette söz alarak birim faaliyetleri hakkında bilgi veren İtfaiye Müdürü Osman Yılmaz, yılda 1.400 olan vaka sayısının 670’e gerilediğini söyleyerek; “Okullara, kamu kurumlarına ve özel işletmelere yangın konusunda eğitimler veriyoruz. En büyük sorunların başında gelen anız yangınlarında da yarı yarıya bir azalma söz konusu. Binalara yangın yönetmeliğine uygunluk konusunda denetimler yapıyoruz. Geçen yıl 670 binaya bu alanda ruhsat verdik. Eğitim ve denetimlerimiz yangınların azalmasında büyük etken oldu. En önemlisi bu yıl içerisinde yangından kaynaklı bir can kaybı yaşamadık.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mahir Kuzucu ise; yangın, sel, deprem, kaza gibi birçok konuda canla başla mücadele eden tecrübeli bir ekip olduğunu belirterek; “Birçok alanda verdiğimiz eğitimlerle de yangın çıkmadan önleyici tedbirlerin alınmasını sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Donanım ve eğitimli personel olarak çok iyi bir noktada olduklarına işaret eden Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Doğal afetlerde ve kurtarma operasyonlarında etkin rol alıyoruz. Özellikle kazalarda ekip ve ekipmanlarımız can kurtarıyor. Her birimde faaliyet sayısı ne kadar çok olursa, o zaman başarılı olduğumuzu anlıyoruz ama itfaiye için bu durum tam tersi. Verdiğimiz eğitimler çok etkili oluyor, sonuçlar da zaten bunu gösteriyor. Eğitim konusuna daha çok ağırlık vermemiz gerek. İnşallah itfaiyeye hiç ihtiyaç olmaz. Tüm arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Nice 304 yıllara kavuşmanızı temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.