SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

KÜÇÜK TURAN 3 KİŞİYE UMUT OLDU

Bu haber 05 Eylül 2018 - 15:51 'de eklendi ve 243 views kez görüntülendi.
Sivas’ta geçirdiği trafik kazası sonrasında Sivas Numune Hastanesi anestezi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen 4 yaşındaki Turan Engin Çetin, ailesi tarafından bağışlanan organlarıyla 3 kişiye umut oldu.
28 Ağustos 2018’de gerçekleşen trafik kazasında ağır yaralanan ve hastanemiz anestezi yoğun bakımında takip edilen 4 yaşındaki Turan Engin Çetin’in 04 Eylül 2018 tarihinde beyin ölümü gerçekleşti.
Hastanemiz Organ ve Doku Nakil Koordinatörü hemşire Gülseren Apak’ın görüştüğü ailesi, Çetin’in organlarını bağışlama kararı aldı. Yapılan operasyonla Turan Engin Çetin’in karaciğeri ve böbrekleri alındı.
Çetin’in karaciğeri ve böbrekleri Ankara Başkent Üniversitesi’ne gönderildi.
Hastanemiz Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Hemşire Gülseren Apak, acılı aileye gösterdikleri duyarlı davranış için şükranlarını sunarak, “Ülkemizde pek çok kişi organ ve doku bekliyor. Acılı ailemizin verdiği kararla 3 hastaya yeni bir hayat şansı tanımış oldu. Aileye Allah’tan sabır, vefat eden minik yavrumuza rahmet diliyoruz” diye konuştu.
Ankara’dan organları almaya gelen ekibin sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Aydıncan Akdur ise “Biz çocuğumuza Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz. Aile için zor bir karardı ama onların sayesinde başka çocuklar hayata kavuşacak. O yüzden de aileye çok teşekkür ediyoruz. Karaciğer ve böbreğin biri Ankara’da nakledecektir. Diğer böbrek için henüz alıcı çalışmaları devam etmektedir” dedi. Organlar kara yolu ile Ankara’ya götürülmek üzere yola çıktı.