SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

TEK DURAK OFİSİ AÇILDI

Bu haber 07 Eylül 2018 - 6:48 'de eklendi ve 189 views kez görüntülendi.

SGK, İŞKUR, KOSGEB ve ORAN tarafından sunulan destek ve teşviklerden üyelerimizin kolayca erişebilmesi amacıyla TSO bünyesinde “Tek Durak Ofisi” açıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Üyelerimize en iyi ve hızlı bir şekilde hizmet sunmak için bütün işleri kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

Oda da düzenlenen tanıtım ve açılış programında konuşan Başkan Eken, “Bu amaçla da, ilimizde değişik bölgelerde bulunan yatırımcı ve işletmelere destek veren kurumları, bürokrasiden uzak, işadamlarının kendi evinde bir araya getirmek istedik. “Tek Durak Ofisi” bünyesinde SGK, İŞKUR, KOSGEB ve ORAN üyelerimize hizmet sunacak. Odamız birinci katta açılışını gerçekleştireceğimiz ofiste bu kurumların uzman personelleri görev yapacak. Salı ve Cuma günü olmak üzere hafta da iki gün saat 13.30 ile 17.00 arasında açık kalacak ofisi tüm üyelerimiz ziyaret ederek, her türlü bilgi ve destekten istifade edebilecekler. Yoğunluk olursa ofisi sürekli açık hale de getirebiliriz. Üyelerimiz o ofise girdiğinde İŞKUR´dan eleman alacaksa imkanları öğrenecek. ORAN´a proje yazacaksa yardım edilecek. SGK’dan sağlanan desteklerde önleri açılacak. KOSGEB’in vereceği desteklere kolayca ulaşabilecekler. Amacımız işletmelerimizin bu tür kaynaklardan daha etkin bir şekilde faydalanarak, büyümelerini sağlamak.”dedi.

Başkan Eken, yakın zamanda işletmelere mali kaynak sağlamak amacıyla KOBİ Destek Kredisi vereceklerini açıkladı. Eken, “İçerisinde bulunduğumuz ekonomik zorluklar karşısında üyelerimize destek olmak için TOBB tarafından başlatılan KOBİ Destek Kredisi’nde işletmelerimize nefes olacağız. Reel sektör ile finans sektörünün güç birliği yaptığı bu projede azami miktarı 100 bin TL. 6 ay ödemesiz, altı aydan sonra 12 ay ödemeli bir destek kredisi sağlanacak. Bizlerde Oda olarak üyelerimize bu kaynağı azami derecede sağlayarak, can suyu olmak istiyoruz. Konuyla ilgili çalışmalara başladık, önümüzdeki günlerde gereken açıklamayı üyelerimize duyuracağız.” diye konuştu.

SKG il Müdürü Kadir Boztepe, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, KOSGEB il Müdürü Bahattin Ünal ve ORAN Uzman personeli Sinan Dündar da bir konuşma yaparak, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci ise yatırımcı için zamanın çok kıymetli olduğunu söyledi ve ekledi: “İşadamları vakit kaybetmeden yatırımcı kuruluşların desteklerden tek merkezde faydalanabilecek” dedi.

Vali Davut Gül ise özel sektör yatırımlarının önemine dikkat çekerek, “Yatırımcıların Ticaret Odası ile bağı çok kuvvetli. Kamunun sağladığı desteklerden hızlı bir şekilde faydalanılmasını istiyoruz. Sivas gelişecekse özel sektör eliyle gelişecek. Sizin önünüzdeki engellerin kaldırılması, işadamlarımıza daha çok teşvik verilmesi hem moral motivasyon açısından hem de işlerinizin daha ayağı yere basar şekilde büyütmenizi sağlayacak. Bu ofisin hayırlı olmasını diliyorum” dişe konuştu.

Konuşmaların ardından, ofisin açılışı gerçekleştirildi. Ofis, Salı ve Cuma günü olmak üzere hafta da iki gün saat 13.30 ile 17.00 arasında hizmet verecek.