SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Sivas, Çanakkale Şehit Ailelerini Ağırladı

Bu haber 08 Ekim 2018 - 13:31 'de eklendi ve 144 views kez görüntülendi.

Sivas, Çanakkale Şehit Ailelerini Ağırladı

Şehitler diyarı Çanakkale’den şehrimize gelen şehit aileleri, Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.

Kars’a gitmek üzere yola çıkan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi üyeleri, Sivas’ın tarihi ve kültürel mekânlarını da ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Sivas ziyaretlerinin ilk gününde Vali Gül ile bir araya gelen misafirler, ilimiz hakkında sohbet ederek, Kongre Şehri Sivas’ta olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Vakfın Çanakkale Şubesi Başkanı Gülşen Uz, şehit ailelerine Sivas’ı tanıtacaklarını vurgulayarak, ev sahipliğinden dolayı Valimiz Gül’e teşekkürlerini dile getirdi.

Tarih ve kültür şehri Sivas’ta şehit ailelerini misafir etmekten duyduğu mutluluğu belirten Vali Davut Gül ise “Çanakkale ülkemizin en tanınan ve en çok sevilen şehirlerinden bir tanesi. Özellikle bu ülkenin tapusu olarak gördüğümüz şehit ve gazi ailelerimize çok şeyler borçluyuz. Bu ziyaretiniz bizlere gurur dolu destanı bir kez daha hatırlattı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal ise, geçmişten bugüne Sivas’ın tarihle iç içe olduğunu ifade ederek; “Dernek olarak ilimizde şehit ve gazi ailelerimize yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Vali Davut Gül’ün önderliğinde de her türlü sıkıntılarımızı çözüme kavuşturuyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Davut Gül, Çanakkaleli misafirlerine günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.