SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

SİVAS TİCARET BORSASI’NDAN ENFLASYONLA MÜCADELE ÇAĞRISI

Bu haber 17 Ekim 2018 - 13:30 'de eklendi ve 186 views kez görüntülendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı’na destek her geçen gün artarken bir destekte Sivas Ticaret Borsası’ndan geldi. Üyelerini enflasyonla mücadele programına destek vermeye çağıran Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 81 il ve 160 ilçedeki Odalar ve Borsalarla birlikte Enflasyonla Mücadeleye destek kararını açıklamıştır” dedi.

Üyelerini enflasyonla mücadele programına destek vermeye çağıran Başkan Abdulkadir Hastaoğlu, “TOBB, 81 il ve 160 ilçedeki Odalar ve Borsalarla birlikte Enflasyonla Mücadeleye destek kararını açıklamıştır. Sivas Ticaret Borsası olarak bizde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı çok anlamlı buluyor, bu mücadeleye tam destek veriyoruz. Özellikle son dönemde döviz kurunda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlamalarda yaşanan yukarı yönlü gidiş, yüksek enflasyona neden olmuştur. Gelinen durum, sadece kamu kurumları ya da hükümetimizin mücadelesinin ötesinde, enflasyonla topyekun mücadele ihtiyacını doğurmuştur. Hükümetimizin başlattığı, TOBB ve Borsamızın da desteklediği enflasyonla mücadele kapsamında tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik sattıkları ürünlerde asgari 3 ay süreyle en az yüzde 10 indirim yapmak isteyen ve kampanyaya destek olmak isteyen üyelerimizin Borsamıza bilgi vermelerini önemle rica ediyorum.

Sivas Ticaret Borsası ve Sivas iş dünyası olarak her zaman olduğu gibi yine devletimizin ve milletimizin yanında olacağız,  bu mücadeleye destek verecek olan esnafımıza, tüccarımıza ve üyelerimize şimdiden teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.