SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

SİVAS’A 240 MİLYON EUROLUK YATIRIM…

Bu haber 25 Ekim 2018 - 15:10 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.

Avrupa Merkezli Febit Holding Sivas’a 240 milyon euroluk dev bir tesis kazandırıyor. İlk etapta 1.200 kişiyi istihdam edecek olan fabrika ilerleyen dönemlerde işçi sayısını 10.000’e kadar çıkacak.

Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaatı hızla devam eden fabrika ilk aşamada 40 milyon euroluk yatırımla zift tankeri üretimi yapacak. İleriye dönükse çeşitli alanlarda üretim yelpazesi genişletilecek.

Fabrika alanını gezerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, holding Genel Müdürü Adnan Tonus’tan yatırım hakkında bilgi aldı.

Burada açıklama yapan Genel Müdür Tonus, “4 yıl önce belediye başkanımızla Almanya’da bir araya geldik. Sivas’a yatırım yapacağımızı söylemiştik ve bugünde sözümüzü tuttuk, yatırım için buradayız.” dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın da; “Yaklaşık dört yıl önce Sivas’a yatırımları için Adnan Bey ile görüşmüştük. Adnan Bey yurt dışında ticari faaliyetlerini yürüten bir arkadaşımızdı. Tabi zaman zaman yurt dışı programlarımızda kendileriyle görüşme fırsatımız oldu. Tam 4 yıl önce Sivas’a yatırımlar yapacağını söylemişti. Bugün 40 milyon euroluk yatırımı başlattığını görüyoruz. Adnan beyi tebrik ediyoruz. Sivas adına teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İlerleyen dönemde yatırımın genişletileceğini kaydeden Başkan Aydın; “Bu yatırım tutarının bir takım farklı sektörleri kaplayacak kapsamda 240 milyon euroya kadar çıkacağını, bütçesinin planlanacağını, yapıldığını bizimle paylaştılar. Ülkemiz adına, şehrimiz adına çok önemli bir yatırım miktarı… Adnan beyi ve bu yatırımı yapan Febit firmasının yetkililerini tebrik ediyorum. Biz Sivas’a yatırım yapan kim olursa olsun başımızın tacı diyoruz. Her zaman onlara gereken destek, katkı neyse yanlarında olduğumuzu, olacağımızı ifade ediyoruz. Bu bizim genel felsefemiz. Sivas’a yatırım yapanların hep yanında olacağız. Bu yatırımın hem firmamız için başarılı olmasını diliyorum, hem şehrimize katkı sunmasını temenni ediyorum. Bu ortaklı bir yapı, Adnan Bey hemşerimiz Sivaslı ama bu firmanın diğer ortakları İranlı. Dolayısıyla bu dış yatırımcının da Sivas’a gelmesi bakımından örnek teşkil edecektir.” ifadelerini kullandı.