SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

SİVAS’IN RENKLERİ YÖREX’TE TANITILDI

Bu haber 25 Ekim 2018 - 9:14 'de eklendi ve 83 views kez görüntülendi.

 

“Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganı ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle Antalya’da bu yıl 9’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) başladı.

Antalya Expo Center’da açılan 9. Yöresel Ürünler Fuarına, KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma katılıyor.

Antalya Expo Center’da 24-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Habip Asan, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Borsa ve Oda Meclis Üyeleri, Türkiye’nin birçok ilinden oda ve borsa başkanı ve protokol üyesi katıldı.

Antalya’da 5 gün boyunca 72 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılımcılara ev sahipliği yapan YÖREX’te bu yıl 485 kurum ve firma bulunuyor. Türkiye’nin 7 bölgesinden onlarca ilden getirilen yöresel lezzetler ve değerlerin sergilendiği fuarda Sivas standında dünyaca ünlü Kangal Köpeği, Sivas Sucuğu, Sivas Pastırması, Sivas Tuzu, Sivas Balı, Kuşburnu ve Pezik Turşusu tanıtıldı. Ayrıca ziyaretçilere ücretsiz Tescilli Sivas Köftesi ikram edildi.

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler stantları gezdi. Kendilerine ikram edilen Sivas Köftesi’nin ve ürünlerin tadına baktı.