SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bilgin “Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun “

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Dünya’daki Mars’a gezi.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, Uncategorized

SORUNLAR BAŞKAN AYDIN’LA SON BULUYOR…

Bu haber 17 Ekim 2018 - 13:12 'de eklendi ve 144 views kez görüntülendi.

Vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını benimseyen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’ta 30-40 yıldan bu yana süren sorunları tek tek çözüyor. Geçen hafta yeni Karşıyaka Köprüsü’nü tamamlayan Sivas Belediyesi 40 yıllık özleme son verirken Tuzlugöl Mahallesi’nin tapu sorunu da 30 yıl sonra son buldu.

 

Tuzlugöl Mahallesi’nde 30 yıldan bu yana yaşanan tapu sorunu Sivas Belediyesi tarafından yapılan uygulama ile son bulurken hak sahipleri tapularını düzenlenen törenle aldı. Törene Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan, Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Törende konuşan Mahalle Muhtarı Mesut Erbaş; “Hizmette sınır tanımayan Belediye Başkanımız, mahallemizde yaşanan sıkıntıları bir bir bertaraf ediyor. Altyapı çalışmaları tamamlanmıştı. Şimdi de 30 yıllık sorunumuz olan tapu sorunumuzu çözdü. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Törende söz alan mahalle sakinleri de; “30 yıldır bu mahallede yaşıyoruz, tapu sorunumuz vardı. Bu sorunu Belediye Başkanımız çözdü. Artık tapusu olan evlerde ikamet edeceğiz. Yanı başımızda doğalgaz kullanılırken bizler odun, kömürle ısınmaya çalıştık. Bu sıkıntılar artık son bulacak.” dediler.

İnsan odaklı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini gördüğünü söyleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu; “30 yıldır süren 52 bin 224 metrekarelik alanı ilgilendiren 150’den fazla insanımızın mağdur olduğu bir sorun, Belediye Başkanımızın girişimleri neticesinde bitmiş durumda… Kendisine tüm AK Parti ailesi adına teşekkür ediyor, mahalle sakinlerine mutlu huzurlu günler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise; “Burada çeşitli evlere ziyarette bulunduk, vatandaşlarımız bu sorunun giderilmesini istiyordu. Bir çözüm üretmek için belediye olarak her türlü katkıyı ortaya koyduk. 150 ailemizin sorunuydu, bunu da çözdük. İnşallah kısa zamanda yeni binalarınız yapılır ve siz de pırıl pırıl ortamda hayatınızı sürdürürsünüz.” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinin yaşadığı sıkıntıların farkında olduğunu dile getiren Başkan Aydın; “Bende bu mahallelerde yaşadım. Soba yakmanın, kömür getirmenin zahmetini bilirim. Sizleri doğalgaz nimetinden faydalandıramamanın üzüntüsü içerisindeydik. Bugünden itibaren inşallah siz de bu nimetten faydalana bileceksiniz.” diye konuştu.Konuşmalardan sonra Başkan Aydın ve protokol üyeleri, hak sahiplerine tapularını teslim etti.Ardından mahalle sakinlerinden Hüsamettin Kehci’yi evinde ziyaret eden heyet, aile fertleriyle sohbet etti.