SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“622 Bin Sivaslının Bu Makamda Hakkı Var”

Bu haber 06 Kasım 2018 - 20:19 'de eklendi ve 178 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi  Salih Ayhan, il genel meclisini ziyaret etti. Meclis Başkanı Sedat Özata başkanlığında yapılan kasım ayı toplantılarına katılan Vali Ayhan, duygu ve düşüncelerini meclis üyeleriyle paylaştı.

İlk olarak partilerin grup başkanları söz alarak, Sivas Valiliği görevine başlayan Vali Ayhan’a görevinde başarılar diledi.

Meclis üyelerine hitap eden Ayhan ise sultan şehir Sivas’a yeniden hizmet edebilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. ‘Her hangi bir şehre gelmedim, evime geldim’ sözleriyle Sivas’ın önemine dikkat çeken Ayhan, kendisinin bu göreve atanmasıyla ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti.

‘Yükselmedik, yüklendik’ anlayışıyla valilik makamının; emin olan, güvenilir, koruyan, kollayan bir görev olduğunu, bu bilinçle çalışacaklarını söyleyen Ayhan, ilimizde azim ve kararlıkla çalışarak önemli projeler ortaya koyacaklarını söyledi.

İlimizde devam eden çalışmaların aynı hızda süreceğini, hiçbir aksaklık olmadan dün yapılan işlerin de bugün daha iyi olacağını vurgulayan Ayhan, bu bayrağı hep beraber taşıyacaklarını dile getirdi.

Türkiye’nin en demokratik kurumlarından birinin Sivas İl Özel İdaresi olduğunu söyleyen Ayhan, sahanın yükünü çeken, muhtarların sorunlarını omuzlayan bir kurumu daha iyi noktalara getireceklerini vurguladı.

‘Meclisin onurunu muhafaza edeceğimize söz veriyorum’ diyen Ayhan sözlerine şöyle devam etti:

“Her bir meclis üyemizin birbirinden farkı yok. Ayrım yapmadan valilik ve il özel idaresi olarak bu memleketin her köşesine hizmet götüreceğiz. Bu bir ekip işi, ortak akıl ile iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin fikirlerini dikkate alacağız. Yeni çalışma döneminde orta ve uzun vadede neler yapabileceğimizi ortaya koyacağız. Samimi istişare ile kazanacağımıza inanıyorum. Bir ekibin ve ailenin parçası olduğumuzu unutmayalım. 622 bin Sivaslının bu makamda hakkı var.” dedi.

Ayhan, Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sistemiyle valilik makamı ve idarecilik görevlerinde değişimler yaşandığını ifade ederek, yeni sistemin vatandaş odaklı bir sistem olduğuna dikkat çekti.

Ayhan, bu kapsamda milli iradenin tecelligahı olan Cumhurbaşkanlığı makamının hizmetin sahaya hızlı bir şekilde yayılmasını hedeflediğini dile getirerek, “İlişkileri güçlü olan, yeteneğini ve işini ön planda tutan bir hizmet anlayışıyla çalışacağız.” diye konuştu.