SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Ağacı bekci değil,sevgi korur

Bu haber 10 Kasım 2018 - 20:02 'de eklendi ve 106 views kez görüntülendi.

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üçüncüsü düzenlenen fidan dikim etkinliğinde bin adet fidan toprakla buluştu.

Sivas – Ankara karayolu üzerinde bulunan hatıra ormanında düzenlenen ve Sivas Valisi Salih A yhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan  ın yanı sıra; İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Programda Vali Ayhan ve diğer katılımcılar, toprakla buluşturdukları fidanlara can suyu verdi. Sivas’ın ağaçlandırma çalışmalarında Türkiye’de örnek illerden bir tanesi olduğunu söyleyen Valimiz Salih Ayhan, “2002’den bugüne kadar yaklaşık 84 milyon fidan dikildi. Yolculuk yaptığımız yolun sağında ve solunda birçok noktadaki fidanlar son yılların ürünüdür. Bu rutin bir faaliyetten öte herkesin gönül rızasıyla yapması gereken bir faaliyettir. Bu topraklar bizden öncekilerden bize miras kaldı. Bizde daha sonrakilere bırakacağız. İnşallah seneye 4 Eylül’de 101 milyoncu fidanı dikeceğiz. Dolayısıyla Sivas bu manada ağaçlandırma çalışmalarında yaptığı kampanyalarla olağanüstü bir ivme kazanmış olacak. Yeşil bir Sivas olacak.” dedi.

Bu topraklara vefa borcumuzun olduğunu ifade eden Ayhan, bu tür önemli etkinliklerle yeşile, ağaçlara ve doğaya sevgiyi ortaya çıkarıyoruz. Unutmayalım ki ağaçları bekçi değil, sevgi korur. Hafta sonu heyecanımıza ve sevgimize ortak olarak buraya ailecek gelen ve bu anlamlı etkinliğe katılan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Vali Ayhan; Sivas’ta görev yapan 8998 öğretmen adına yakın zamanda fidan dikimi yapılarak ‘Öğretmenler Hatıra Ormanı’ oluşturulacağının da müjdesini verdi.

Program,  katılımcılar ve protokol üyelerinin günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.