SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Et ve Süt Kurumunun Alt Yapısını Güçlendirilecek.

Bu haber 07 Kasım 2018 - 22:42 'de eklendi ve 103 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi  Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilerek, Et ve Süt Kurumuna devredilen Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinasında incelemelerde bulundu.

Kombina Müdürü Zekeriya Güler’den bilgi alan  Sivas Valisi Ayhan, tarım ve hayvancılık alanında ilimize büyük katkı sağlayacak tesisin işleyişini yerinde gördüklerini söyledi. Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinasının üretimde olduğunu ifade eden Ayhan, “Şu ana kadar 3 bin civarında hayvan kesimi yapıldı. 650 ton kadar da stoklarda et var. Buradaki et ürünlerimiz de güvenli bir şekilde askeri birliklerimize gönderiliyor” dedi.

Sivas’ın tarım ve hayvancılık potansiyelinin çok yüksek olduğunu dile getiren Vali  Ayhan, “Buradaki ziyaretimizin amacı Et ve Süt Kurumumuza hem Valiliğimizin hem de İl Özel İdaremizin kuvvetli desteğinin devam edeceğini vurgulamak, işçilerimizin yanında olduğumuzu ifade etmektir. Bu tesise yönelik hayvancılık alanında projeler gerçekleştireceğiz. Şarkışla, Gemerek, Altınyayla, Ulaş ve Kangal ilçemizi kapsayan bu bölgeye yönelik projelerimizle burasının alt yapısını daha da güçlendireceğiz. Bu tesise önceki dönem Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ın, milletvekillerimizin gerçekten çok emeği oldu. Bu tesis; güzel bir birlikteliğin, ekip çalışmasının bir ürünüdür. İnşallah bu tür istihdama dönük, yeni dönemin ruhuna uygun, üretime yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.” diye konuştu.