SON DAKİKA
resmin alt tagı

İletişimciler iftardaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TÜDEMSAŞ ‘TAN İHRACAT MÜJDESİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

“Memuriyet Almak Kolay, Mesuliyet Almak Zordur”

Bu haber 30 Kasım 2018 - 14:50 'de eklendi ve 82 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Vilayetler Birliğinin 47. Olağan Birlik Meclis toplantısı ile birlikte iki gün süren Ankara temaslarının ardından Sivas’a dönerek merkez mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

Kendisinin de bir muhtar çocuğu olduğunu, kırsalın halinden, muhtarların dilinden iyi anladığını ifade eden Ayhan; yıllar içerisinde ihtiyaçların değiştiğini, zamanın ruhuna uygun beklentilerin ortaya çıktığını söyledi. Hedef konulup fikir üretmenin önemini anlatan Ayhan, “Biz yeter ki bir hayal kuralım, fikir üretelim, hedef koyalım, bir vizyonumuz olsun. Bu mutlaka karşılığını bulur” dedi.

Köylerdeki ihtiyaçların belirlendiğini ve önem sırasına göre karşılandığını belirten Ayhan, “1238 köyümüz 700 civarında da mezramız var. Özel idare olarak prensibimiz şu; bütün köylerin sorunlarını gideremeyebiliriz ama her köyde her mahallede en az bir projemiz olacak.  Devletimizin sıcak ve gülen yüzü sizlerin aracılığı ile hissettirilecek. Ahmet Kutsi Tecer’in bir sözü var; ‘Orda bir köy var uzakta gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüzdür’. Gidiyoruz ve geliyoruz. Vatandaş ‘Devlet unutmamış, ilgileniyor’ diyecek. Modern yaşamın gerekleri köylerde olacak, yaşam standartlarını olabildiğince yukarılara taşıyacağız. İletişim, altyapı, ulaşım olacak. Ancak sivil mimariyi ve geleneklerini de bozmayacağız. Köylerde yaşamın olması için mücadele edeceğiz. Biliyoruz ki memuriyet almak kolay, mesuliyet almak zordur. Mesuliyet almaya niyetliyiz sizlerle birlikte. Özel idare bütçesi 160 milyon TL. Hep beraber bu bütçeye bir 160 daha koyacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Ayhan, seçim öncesi ve sonrası dönemlere dikkat edilmesini isteyerek, “Köylerimizin güvenliği, kimliği çok önemli. Ona zarar verecek, köylerimizi kötü gösterecek her türlü tutum ve davranıştan sakınalım. Her şey gelip geçici, gün gelecek belki birbirimize ihtiyaç duyacağız. Dolayısıyla ortak cümlelerimiz olsun. Hepimiz gardaşız unutmayalım. Daha nice güzelliklerde bir araya geleceğiz.” diye konuştu.

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Meclis Toplantısı da Yapıldı

Vali Salih Ayhan’ın mahalle muhtarları ile vedalaşmasının ardından merkez köy muhtarları ve meclis üyelerinin katılımı ile Sivas İli Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, il genel meclis başkanı Ferhat Ünsal, özel idare kırsal altyapı birim müdürlerinin de katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, birlik genel sekreteri İbrahim Turan, birliğin işleyici, genel ve mali durumu hakkında üyelere bilgi verdi. Yapılan oylama ile Sivas İli Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2019 yılı bütçesi de kararlaştırıldı.

Toplantıların ardından muhtarlarımıza teşekkür eden Vali Salih Ayhan, muhtarlarımızla birebir ilgilenerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.