SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Prematüre için mor giy

Bu haber 17 Kasım 2018 - 8:15 'de eklendi ve 173 views kez görüntülendi.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Yenidoğan Ünitesi Öğretim Üyesi Dr. Gaffari Tunç tarafından düzenlenen  çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Minik kahramanlarımız için Behrampaşa Hanı’nda düzenlenen etkinliğe Sivas Valisi  Salih Ayhan’ın  Eşi Zeynep  AYHAN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan ÇETİN, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Oğuzhan GÖRLER, dekan ve başhekim yardımcıları, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, hemşireler ve intörn doktorlar katıldı.

Daha önce de Üniversite Hastanesi Yenidoğan servisinde yatan prematüre bebeklerimizin  ailelerinin davet edildiği etkinlikte  aileler  duygusal anlar yaşadı. Yapılan etkinlik ile prematüre bebeklerin kaliteli yaşam hakkına toplumun dikkatini çekmek amaçlandı. Prematüre farkındalığın rengi olan mor, prematüre bebekler için “Prematüre İçin Mor Giy!” şeklinde sloganlaştı.

Üniversite Hastanesinin prematüre bebeklerin sağlığına kavuştuğu bir merkez olacağını belirten Dr. Gaffari Tunç  programda yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki süreçte Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olarak Sivas ve çevre illerde doğan prematüre, konjenital kalp hastalığı , sendromik bebekler, term yenidoğan bebekler gibi bebekler için merkez olmak istiyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmaların artarak devam edeceğini hepinizin huzurunda ifade etmek isterim. Katılımınız için öncelikle prematüre bebeklerin ailelerine ve siz değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.“ dedi.